W Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28 kwietnia odbyło się Spotkanie Wielkanocne Rodziny Radia Maryja w Polskim Centrum Kultury im. Jana Pawła II w Mississaudze, które było poprzedzone uroczystą Mszą świętą w kościele św. Maksymiliana Kolbe.

Mszy świętej przewodniczył i kazanie wygłosił ojciec Jan Król z Polski.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Bankiet rozpoczął się o godzinie 16. Przybyło bardzo dużo gości. Zaszczycił nas swoją obecnością ks. Abp Tadeusz Wojda z Białegostoku. Obecnych było wielu księży na czele z proboszczem parafii świętego Maksymiliana Kolbe, ojcem Januszem Błażejakiem. Przybył również Kapelan Rodziny Radia Maryja ksiądz Czesław Chmurzyński. Byli przedstawiciele organizacji polonijnych oraz mediów.

Po przywitaniu życzenia świątecznych i błogosławieństwie Księdza Arcybiskupa podano smaczny – świąteczny obiad, przygotowany przez Jana Gromadę.

Pięknym koncertem uświetnili nasze spotkanie artyści Anna Wójcik sopran i Bartosz Hadala, fortepian. Przeprowadzili nas pięknymi utworami przez niemiecki barok i romantyzm. Zabrzmiał również Stanisław Moniuszko – ojciec polskiej opery. Owacjom nie było końca.
Następnie o. Jan Król, który jest duszą naszych spotkań, przybliżył nam co w naszej Ojczyźnie, w Toruniu, w Radiu Maryja; radiu, które nas łączy w Wielką Rodzinę Radia Maryja.
Loteria fantowa, jak zwykle, dostarczyła mnóstwo radości i zabawy. Panowała świąteczna, rodzinna atmosfera dzięki ojcu Jackowi Cydzikkowi, który czuwał nad całością za co mu serdecznie dziękuję.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim przybyłym gościom: Księdzu Arcybiskupowi, Kapłanom, Artystom, Sympatykom Radia Maryja, dziękuję sponsorom P. Gabrielowi, za ufundowany telewizor na loterię, ofiarodawcom, wolontariuszom.
Już dzisiaj pragnę Państwa zaprosić na:
9. 06 2019 piknik w Parku Paderewskiego
5–8. 07 2019 na pielgrzymkę do Amerykańskiej Częstochowy
21– 29. 09 2019 na pielgrzymkę do Portugalii, Francji, Hiszpanii (zapisy do 30. maja).

Joanna Strzeżek
prezes Family R.M. Canada
fot. J. Strzeżek