2 kwietnia jest oficjalnie zatwierdzony przez rząd kanadyjski w całej Kanadzie jako Dzień Papieża Jana Pawła II. Z tej to też okazji Koło Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II zorganizowało w Hamilton uroczysty Obiad połączony z częścią oficjalną i artystyczna. Na obiedzie byli obecni księża, przedstawiciele organizacji polonijnych, zarząd i członkowie Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II oraz wszyscy komu Św. Jan Paweł jest drogi.

W programie artystycznym przygotowanym na tą okazję wystąpił Zespół Tańca Ludowego  “Polonez” z Hamilton, młoda dobrze zapowiadająca się piosenkarka Jessica Małek oraz wspaniała aktorka Maria Nowotarska założycielka teatru pod nazwa Salon Poezji, Muzyki i Teatru Polsko Kanadyjskiego Towarzystwa Muzycznego.

W części oficjalnej Prezes Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II, Wiesława Chrapka przedstawiła historię powstania Fundacji Jana Pawła II w Rzymie oraz jej cele. Zachęciła zebranych aby zapisali się do tego Koła i wspierali finansowo Fundacje.

Następnie ksiądz Lech Wycichowski z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kitchener opowiedział nam ciekawa historię otrzymania relikwii pierwszego stopnia dla tamtej parafii. Ksiądz Michał Kruszewski z parafii Św. Stanisława Kostki w Hamilton ujawnił nam sekret, że jego parafia też otrzymała relikwie Św. Jana Pawła II, i niedługo oficjalnie ogłosi tę nowinę w parafii. Smaczny obiad przygotowały panie z Placówki 315 Royal Canadian Legion w Hamilton.Na zakończenie uroczystości zaśpiewano wspólnie ulubiona pieśń Św. Jana Pawła II pod tytułem “Barka”.

Wiesława Chrapka

Prezes Koła Przyjaciół Fundacji Jana Pawła II w Toronto – Kanada