Poseł do legislatury Ontario z okręgu Niagara West Sam Oosterhoff zobowiązał się na wiecu antyaborcyjnym w Toronto w czwartek, aby aborcja stała się „nie do pomyślenia”.

„Jestem pro-life. Wierzę, że dzieciom powinno się pozwolić żyć, bez względu na to, jak są małe” – powiedział Oosterhoff.
[yop_poll id=”2″]
„Przeżyliśmy 50 lat aborcji w Kanadzie i zobowiązujemy się walczyć o to, aby aborcja była nie do pomyślenia jeszcze w naszym życiu”. – dodał.
Wiec w Toronto odbył się jednocześnie z Marszem dla Życia na Parliament Hill w Ottawie.

„Nie mam problemu z mówieniem o poszanowaniu życia bez względu na to, jak małe jest dziecko” – powiedział Oosterhoff.

Podziękował ludziom za udział w wiecu, stwierdzając, że był to pierwszy Marsz dla Życia w Toronto.

„Dziękuję! Wszyscy jesteście pionierami, ponieważ wierzycie w prawa matek i dzieci”.
Oosterhoff był jednym z trzech posłów prowincji Ontario, którzy wystąpili na scenie. Obok niego byli Christina Mitas ze Scarborough Center i Will Bouma z Brantford-Brant.

W związku z tymi wypowiedziami premier Ontario Doug Ford wydał oświadczenie, w ktrym stwierdza, że partia nie zamierza wznawiać debaty nad aborcją.

„Ontario PC Party to duży namiot. Witamy w nim członków z różnych środowisk i przekonań” – powiedział Ford. „Rząd nie otworzy ponownie debaty aborcyjnej”.

Andrea Horwath, lider oficjalnej opozycji NDP i Hamilton Centre MPP, potępiła antyaborcyjne wypowiedzi posłów partii rządzącej.

„Jesteśmy przerażeni, że Doug Ford nadal odmawia potępienia niebezpiecznej, anti -choice i anty-kobiecej pozycji MPP” – powiedział Horwath.
„Każda kobieta ma prawo do podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej, rodziny i ciała, w tym decyzji o uzyskaniu bezpiecznej aborcji medycznej. Sam Oosterhoff i Doug Ford nie mają prawa tego podważać” – stwierdziła.