Proszę Państwa, Panta Rhei, czyli czasy się zmieniają. Firma Hyundai wymyśliła się na nowo tworząc markę Genesis; markę luksusowych sportowych sedanów, które konkurują z takimi autami, jak BMW czy Lexus, za o wiele niższą cenę.
Genesis G 70 został uznany za samochód roku i to zaledwie 2 lata od momentu rozpoczęcia serii.
G 70 to najlepszy luksusowy sedan klasy podstawowej na rynku, jest pierwszym luksusowym sedanem z Korei, który może śmiało konkurować z BMW.
Jego silnik V6 o pojemności 3,3 litra z podwójnym turbodoładowaniem (opcja), z napędem na wszystkie koła i 365 KM mocy daje kosmiczne przyspieszenie. Genesis można też kupić z napędem na tył – jak na sportowy samochód przystało.
Wnętrze jest przestronne – atrakcyjny zestaw wskaźników i pikowanie skórzanych foteli to miły akcent.
Standardem, są hamulce Brembo i mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu
Genesis G70 model 2019 jest standardowo wyposażony w 2,0-litrowy silnik turbo czterocylindrowy o mocy 255 KM i momencie obrotowym 260 lb-ft. Opcjonalnie dostępny jest silnik V-6 o pojemności 3,3 litra z turbodoładowaniem o mocy 365 KM i 376 lb-ft. Ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów będzie oferowana w wersji czterocylindrowej, a Genesis można również kupić z sześciobiegową przekładnią manualną. Modele z twin-turbo V-6 są wyposażone tylko w ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów.
G70, oferującej sportowe prowadzenie i dość komfortową jazdę. Modele z opcjonalnym twin-turbo V-6 oferują dużą moc i imponującą prędkość na linii prostej.
Wnętrze jest dobrze wyposażone, ale tylne siedzenia są ciasne i najlepiej nadają się dla dwóch, a nie trzech pasażerów. Osoby regularnie przewożące więcej niż jednego pasażera lepiej zrobią wybierając Audi S4 lub rodzeństwo G70, Kię Stinger, które oferują odpowiednio 0,9 i 1,6 cala dodatkowego miejsca na nogi na tylnych siedzeniach.
Za to siedzenie z przodu jest wygodne, a system informacyjno-rozrywkowy Genesis jest łatwy w użyciu.
Słowem, jeśli nie jesteśmy snobami i nie brakuje nam „gwiazdy” na samochodzie (bez gwiazdy nie ma jazdy – mówią niektórzy) to Genesis zaspokoi nawet wyrafinowane pożądanie kierującego.
G70 jest standardowo wyposażony w aktywne elementy bezpieczeństwa, takie jak ostrzeganie przed kolizją do przodu z wykrywaniem pieszych, adaptacyjny tempomat, asystent utrzymywania pasa ruchu, automatyczne światła drogowe oraz system monitorowania martwego pola z ostrzeżeniem o ruchu drogowym.
W sumie chętnie bym tym pojeździł…
A o cenę, oczywiście proszę pytać u naszych reklamodawców z Marinos Automotive Group.

Wasz Sobiesław

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU