Uczniowie szkoły średniej w Barrie, Ontario w sierpniu i we wrześniu będą reprezentować Polskę w dwóch międzynarodowych zawodach w łyżwiarstwie figurowym w kategorii par tanecznych.

16-letni Olivia Rybicka-Oliver i Joshua Andari wystąpią w Courchevel we Francji (21-24 sierpnia) oraz w Gdańsku (18-21 września) w prestiżowych zawodach z cyklu Junior Grand Prix.

W ubiegłym sezonie, jeżdżąc po raz pierwszy w parach tanecznych, wraz z poprzednim partnerem Peterem Paleev, Olivia zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Juniorów w Zagrzebiu, w Chorwacji. Dzięki temu sukcesowi, Polski Związek Łyżwiarstwa Figurowego wybrał Olivię i Josha, do reprezentowania Polski w kategorii par tanecznych w międzynarodowych zawodach już na początku obecnego sezonu.

rodzona w Warszawie, Olivia posiada obywatelstwo polskie i kanadyjskie. Mieszka z rodziną w Barrie, Ontario gdzie trenuje z Joshem w renomowanej, międzynarodowej szkole łyżwiarstwa „Mariposa”. Są uczniami szkoły średniej w Barrie i dzięki indywidualnemu programowi nauczania, mogą trenować 5-6 godzin dziennie także w ciągu roku szkolnego.

Chociaż Olivia i Josh jeżdżą razem w parze tanecznej dopiero od 3 miesięcy, oboje są podekscytowani pespektywami nowego sezonu. Celem pary jest zdobycie Mistrzostwa Polski Juniorów i zakwalifikowanie się do Mistrzostw Świata Juniorów, które w tym sezonie odbywają się w Tallinie, w Estonii, w marcu 2020.

Olivia od lat działa na rzecz chorych dzieci. W styczniu 2015 na Stadionie Narodowym w Warszawie pobiła rekord Guinnessa na najszybszy piruet na łyżwach osiągając prędkość 342 RPM. Dzięki temu pozyskała $20 000 na spełnienie marzeń ciężko i nieuleczalnie chorych polskich dzieci.

We wrześniu Olivia i Josh zainaugurują nowy program charytatywny „Łyżwiarze dla młodych bohaterów”. Młodzi bohaterowie to dzieci nieuleczalnie chore, niepełnosprawne lub zmagające się z chorobami zagrażającymi życiu. Podczas inauguracji programu, dziesięcioro dzieci zostanie zaproszonych do obejrzenia występu pary. Następnie wezmą one udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej i otrzymają wymarzone prezenty np. laptopy, telefony, konsole czy zabawki. Wieczór zakończy się kolacją i noclegiem w hotelu.„Program – Łyżwiarze dla młodych bohaterów – pozwoli nam połączyć pasję sportową z potrzebą pomagania chorym dzieciom” mówią Olivia i Josh – „my sięgamy po swoje marzenia i chcemy pomóc chorym dzieciom realizować ich pragnienia” – dodają.

Załączone zdjęcia:

1 autor: Enlightened Images Photography
3 i 4 autor: Danielle Earl Photography