PRESS RELEASE
Zarząd Koalicji Polonii Amerykańskiej na Zebraniu Zarządu w dniu 1 października 2019, zdecydował o udzieleniu poparcia dla kandydata do Senatu RP Profesora Marka Rudnickiego. Jest on kandydatem Zjednoczonej Prawicy z okręgu Nr. 44, a zatem znajduje się na liście kandydatów do Senatu, na którą głosować będą podczas wyborów 12 pażdziernika 2019 obywatele polscy mieszkający za granicą.

Prof. Marek Rudnicki, jest znanym i cenionym lekarzem w Chicago, z wieloma osiągnięciami w swojej dziedzinie. Jako chirurg był on wykładowcą i profesorem na Wydziale Medycznym University of Illinois at Chicago (UIC). Prof. Rudnicki, jest Prezesem Związku Lekarzy Polskich w Chicago oraz członkiem Polonijnej Rady Konsultacyjnej przy Marszałku Senatu RP. Znany jest on także w polsko-amerykańskim środowisku medycznym jako założyciel Amber Coalition (Bursztynowa Koalicja), niedochodowej organizacji, która powstała w ramach Polsko-Amerykańskiego Programu Walki z Rakiem Piersi.

Znaczące osiągnięcia w wykonywaniu zawodu lekarza, a przede wszystkim okazywana od wielu lat aktywność społeczna oraz zaangażowanie w sprawy polonijne, stanowią gwarancję, że jako senator dr. Marek Rudnicki będzie dobrze reprezentował w Senacie RP interesy i stanowisko Polonii Amerykańskiej.

Zarząd Koalicji Polonii Amerykańskiej apeluje do naszych Rodaków, obywateli Rzeczypospolitej Polskiej o rejestrację i udział w wyborach do Sejmu i Senatu RP. Apelujemy też o oddanie głosu na dr. Marka Rudnickiego kandydata Polonii do Senatu RP.


Stanisław Sliwowski, M.D. w dniu 1-go Października 2019
Prezes Koalicji Polonii Amerykańskiej