Atak na kościół św. Stanisława Kostki w Toronto

CZY TO „TYLKO” WANDALIZM? … CZY ZWIASTUN NIENAWIŚCI = HATE CRIME⁉️

Żyjemy w coraz ciekawszych czasach, w których zatraca się granicę między złem, a Dobrem, i urzędowe interpretacje zdarzeń mogą, kłócić się z realiami.

W niedzielę 27 października wchodzący na Mszę św. do kościoła Św.Stanisława Kostki w Toronto, przy ul. Denison, mogli doznać szoku, widząc deskę we drzwiach wejściowych, w miejsce szyby-witraża.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Okazuje się, że ktoś rozbił witraż, rzucając cegłą… Moim zdaniem, mierzył we wspólnotę katolicką. W moim odczuciu, gdyby, to była świątynia innego wyznania, w raporcie policyjnym i szukając sprawcy czy sprawców, podciągnięto by ten wybryk pod tzw. HATE CRIME… ale w tym (!) wypadku…” wykluczono taką ewentualność”.

Dodam tutaj, że w minioną niedzielę, przechodząc przez parking przed (tym!) kościołem, ok. godziny 14-tej, zostałam zbluzgana przez mężczyznę, wykrzykującego że: „WSZYSCY KATOLICY PÓJDĄ DO PIEKŁA”. Przyznaję, że straciłam głowę, bo w pośpiechu, nie zapisałam nr tablicy rejestracyjnej, co normalnie uczyniłabym gdyby to kogoś, a nie mnie, w ten sposób zaczepiono. Ot! .. rodzaj zaćmienia, kiedy błyskawicznie usunęłam się z pola widzenia tego, młodego bruneta, z obawą, że on nagle… może przycisnąć pedał gazu, nie mogąc z powodu odległości, dosięgnąć mnie w inny „sposób”.

Myślę, że powinniśmy wszyscy, BEZ PANIKI, OBSERWOWAĆ otoczenie… bo strzelaniny i potrącenia autem są zbyt częstym „zjawiskiem” nie tylko w Toronto.

STĄD APEL:
Parafia św.Stanisława Kostki, nie jest zasobną w potencjał ludzki ani finansowy, zwłaszcza, że więcej ubywa niż się rodzi parafian, a wydatki na różne renowacje i  nieplanowane, zwłaszcza jak ta, naprawy są wysokie. Dlatego wspomóżmy ją dotacjami: ABY

1/ jak NAJSZYBCIEJ wstawić replikę zniszczonego witraża i co więcej ….
2/ zainstalować ! … KAMERY wokół kościoła i plebanii.

PRZYPOMNĘ tu, że dotacje/donacje na Kościół mogą być odpisywane od podatków, tak że przy jednym ogniu można „upiec dwie pieczenie”.
Licho nie śpi, a obok bezpieczeństwa katolików, nie powinno się przechodzić obojętnie.

Kończąc dodam, że dobrze aby, w dzisiejszej dobie, wszystkie katolickie kościoły zaopatrzyły się w kamery oraz AED – tak jak np Loblaws.

Małgorzata K.