Goodwill w Calgary szuka prawowitych właścicieli medali z drugiej wojny światowej, które znaleziono w koszu na darowizny. Menedżerka Lorna Schnepf mówi, że pamiątki znalazł pracownik podczas sortowania rzeczy. Wraz ze starymi rodzinnymi zdjęciami spoczywały w drewnianym pudełku. Sklep nigdy nie wystawia na sprzedaż rzeczy będących oczywistymi rodzinnymi pamiątkami, tylko stara się znaleźć członków rodziny. Mniej więcej trzy razy w roku trafiają się rzeczy o wartości sentymentalnej, które nie kwalifikują się do sprzedaży. Ostatnio był to mundur wojskowy, ale kiedyś natrafiono nawet na czyjeś prochy. Schnepf tłumaczy, że rodzina osoby zmarłej lub takiej, która przeprowadza się do ośrodka opieki, często pakuje rzeczy w pośpiechu.

Wśrod medali jest Memorial Cross, który otrzymywały rodziny poległych żołnierzy. Na odznaczeniu widnieje nazwisko sierżanta R.W. Fincha.

Gord Crossley z Fort Garry Horse Museum and Archives w Winnipegu mówi, że Finch zginął w czasie walk w pobliżu Assen w Holandii 13 kwietnia 1945 roku. Jest na liście pochowanych na kanadyjskim cmentarzu wojennym Groesbeek w Holandii. Służył w 10 regimencie zbrojnym.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Jeśli Goodwill nie odnajdzie rodziny Fincha, medale zostaną przekazane do muzeum lub organizacji weteranów.