30 listopada mamy ostatnią szansę, by kupić sobie kilka tokenów na pamiątkę. Z początkiem grudnia kultowe tokeny przestana być sprzedawane. Tak samo bilety jednorazowe i bilety okresowe. TTC przechodzi na PRESTO.

Bilety i tokeny nie będą sprzedawane na stacjach, ale będzie można jeszcze je dostać w innych, niezależnych punktach sprzedaży. Bilety jednorazowe, dzienne i tokeny będą jednak w dalszym ciągu akceptowane, tak żeby pasażerowie mogli jeszcze wykorzystać te, które im zostały. TTC nie będzie zwracać pieniędzy za bilety i tokeny, więc lepiej je zużyć.

Czytniki kart Presto znajdują się we wszystkich autobusach, tramwajach i stacjach metra. Podróżny musi przyłożyć swoją kartę do czytnika za każdym razem, gdy wchodzi do pojazdu lub na stację. W ten sposób będzie pobrana opłata lub zweryfikowany dwugodzinny transfer.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Karty Presto (które można potem załadować wybraną kwotą) można kupić w automatach na stacjach metra, we wszystkich Shoppersach, przez internet na prestocard.ca oraz w TTC Customer Service Centre nad stacją Davisville. Karta kosztuje 6 dolarów. Również w automatach, sklepach Shoppers i centrum obsługi klienta można kupić bilety Presto na jeden przejazd komunikacją miejską, dwa przejazdy oraz kupić bilet dzienny. Kosztuje to odpowiednio 3,25 dol., 6,50 dol. i 13,00 dol. Każda osoba w wieku powyżej 12 lat powinna korzystać z karty Presto lub biletu Presto. Aby korzystać ze zniżki osoba kupująca lub doładowująca kartę Presto musi okazać dowód tożsamości uprawniający do zniżki.

Posiadacze kart Presto mogą utworzyć konto My PRESTO i korzystać z funkcji Autoload i Autorenew.

Karty Presto są honorowane przez 11 agencji transportu publicznego w regionach Greater Toronto Hamilton i Ottawy.