Kanadyjczycy są spokojni i pewni, że rząd poradzi sobie z zagrożeniem wynikającym z nowego koronawirusa – pokazują wyniki badań ankietowych

– 69 procent wskazało, że rząd reaguje  w „ostrożny i wyważony sposób”

– 71 procent twierdzi, że nie martwią się iż zachorują.

– 18 procent odpowiedziało, że zmieniliby miejsce w autobusie, gdyby obok nich usiadła osoba pochodzenia chińskiego nie wykazująca objawów zachorowania.

Pewni i spokojni – to dwa główne wnioski z nowej ankiety na temat tego, co Kanadyjczycy myślą o wybuchu epidemii koronawirusa.

Opublikowane we wtorek badanie ARTDART & Maru / Blue Voice Canada pokazało, że 69 procent Kanadyjczyków „uważa, że ​​ich kanadyjscy urzędnicy i politycy zajmowali się sprawą koronawirusa” w „ostrożny i przemyślany sposób”.

Około 27 procent stwierdziło, że administracja w nie wystarczający sposób zareagowała na sytuację.

Kanadyjczycy na ogół również spokojnie podchodzą do zagrożenia, a 65 procent zapewnia, że nie zmieniło swoich nawyków od czasu wybuchu epidemii.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Siedemdziesiąt jeden procent uważa, że  minister zdrowia w ich prowincji wykonuje dobrą robotę, zaś 67 procent twierdzi że właściwie zareagował  rząd Chin, a 50 procent dobrze ocenia reakcję miejscowej administracji.

Sondaż wykazał również, że 71 procent Kanadyjczyków nie obawia się zarażenia wirusem.

97 procent ankietowanych słyszeło o wybuchu epidemii koronawirusa w Chinach.

Pięćdziesiąt pięć procent Kanadyjczyków nie uważa, że ​​ludzie, którzy noszą maski, „reagują przesadnie”, podczas gdy 45 procent twierdzi, że sami nosili maski.

Badanie zostało przeprowadzone wśród 1513 losowo wybranych dorosłych mieszkańców Kanady między 31 stycznia a 2 lutego 2020 r.

 

a tutaj nasz “sondaż na plazie “Wisła” w Mississaudze