Chiński prezydent Xi Jinping złożył wizytę w Wuhan – mieście, które stało się pierwszym na świecie ogniskiem koronawirusa SARS-CoV-2. W ciągu ostatnie doby w Chinach kontynentalnych wykryto tylko 19 nowych przypadków zachorowań na Covid-19, chorobę wywoływaną przez koronawirusa.
Spośród 19 nowo wykrytych przypadków koronawirusa 17 wykryto w Wuhan. Pozostałe dwa przypadki zarejestrowano w Pekinie i w prowincji Guangdong – i w obu przypadkach chorobę wykryto u osób, które przyjechały do Chin z krajów, w których rozprzestrzenia się koronawirus – informuje chińska Komisja Zdrowia Publicznego. W Pekinie wirusa wykryto u osoby, która miała zarazić się nim w Wielkiej Brytanii, z kolei w Guangdong chorym okazał się student, który leciał 8 marca samolotem z Hiszpanii do Hongkongu.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Xi Jinping spotkał się z pracownikami ochrony zdrowia z Wuhan, a także dowódcami wojskowymi, pracownikami służb miejskich, przedstawicielami sił bezpieczeństwa oraz ochotnikami pomagającymi w walce z epidemią i pacjentami szpitali – z tymi ostatnimi via link video.

Łączna liczba ofiar koronawirusa w Chinach wzrosła do 3136. Wirusa jak dotąd wykryto w Państwie Środka u 80754 osób, za wyleczone uznaje się niemal 60 tysięcy.

 

Chińczycy są dumni ze swej reakcji na epidemię, a mobilizacja społeczna służy umacnianiu zaufania do władz państwowych

 


Nasz komentarz: