Przedstawiciele wŁadz zdrowia w Sudbury potwierdzili, że u mężczyzny po pięćdziesiątce wykryto COVID-19 po tym, jak w sobotę zgłosił się na pogotowie ratunkowe w Health Sciences North.

Mężczyzna uczestniczył w kongresie Prospectors and Developers Association of Canada w Toronto w dniach 2 i 3 marca.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Nie jest jasne, czy mężczyzna niedawno podróżował poza granice kraju lub miał bliski kontakt z kimś, kto potwierdził, że zachorował.

„Potwierdzenie przypadku w naszej okolicy nie jest nieoczekiwane, biorąc pod uwagę przenoszenie tego wirusa na cały świat”, powiedział dr Penny Sutcliffe, Sudbury & District Medical Officer of Health. Jako środek ostrożności prosimy tych, którzy uczestniczyli w PDAC 2020, aby monitorowali objawy przez 14 dni. ”

Mężczyzna z Sudbury został odesłany do domu  gdzie pozostaje w izolacji.

Minister energii Greg Rickford potwierdził, że mężczyzna jest pracownikiem Ministerstwa Rozwoju Północnego i Kopalni w Sudbury.

Rzeczniczka minister zdrowia Christine Elliott twierdzi, że urzędnicy zdrowia publicznego badają tę sprawę, ale w tej chwili nie mogą potwierdzić, czy zaraził się wirusem z powodu rozprzestrzeniania się patogenu w społeczności.

Jest prawdopodobnie jednak że zaraził się podczas konferencji, w której wzięło udział ponad 20 000 osób z wielu różnych krajów.

W tym premier Ontario Doug Ford, premier Kanady Justin Trudeau i poseł Seamus O’Regan.

Biuro Forda zapewnia, że jest on w dobrym zdrowiu i nie ma żadnych objawów COVID-19.