Kiedy życie i gospodarka wiszą na włosku, prezydent Donald Trump zastanawiał się we wtorek, jak udoskonalić ogólnokrajowe wytyczne dotyczące dystansowania społecznego, aby nie paraliżować gospodarki.

Biały Dom szuka sposobów na złagodzenie nakazów, które  zamknęły szkoły, zakłady pracy i doprowadziły do  spowolnienia gospodarczego. USA trwają już ponad tydzień w bezprecedensowym 15-dniowym izolacji, aby zachęcić wszystkich Amerykanów do drastycznego ograniczenia przebywania w miejscach publicznych.

 

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Ludzie chcą wrócić do pracy”, Trump napisał na Twitterze we wtorek. „będą utrzymywać dystans społeczny i wszystkie inne wytyczne, a Seniorzy będą otoczeni opieką i z miłością. Możemy zrobić te dwie rzeczy razem. Bo LECZENIE NIE MOŻE BYĆ GORSZE (jak dotąd) niż sama choroba! ”

Larry Kudlow, główny doradca ekonomiczny Trumpa, powiedział dziennikarzom we wtorek, że „zdrowie publiczne obejmuje zdrowie ekonomiczne”.

„To jest kluczowe zagadnienie. I to nie jest albo-albo. To nie jest albo, i dlatego przyglądamy się temu na nowo – powiedział.

Wiceprezydent Mike Pence powiedział, że w przypadku, gdy ograniczenia zaczną być znoszone, konieczne będzie dostosowanie ich do populacji najbardziej zagrożonych osób.

Trump stwierdził już poprzednio, że kiedy Ameryka walczy z wirusem kosztem rujnowania gospodarki Chińczycy uruchamiają swe zakłady i w ten spoosób wygrywają.