Przymusowa izolacja

Pewnie każdy z was się zastanawia, co tez ta GAVIN znów wymyśliła i chce napisać!!!

Nie każdy był przygotowany na tego typu scenariusz, który w szerszym tego znaczeniu, zmusił nas do pozostania w domu, gdzie będzie czul się bezpieczny. Jednak wielu z nas nie jest tego może świadoma, jak może to wpłynąć na psychikę, zdrowie czy samopoczucie.

Psychikę mam tu na myśli osoby, które mogą dostać Klaustrofobii.

Drugim aspektem tego tematu może być Depresja, która powoduje spowolnienie i brak aktywnych czynników ruchowych, wykonywanie najprostszych codziennych czynności – inaczej niechęć do wszystkiego.

To samo dotyczy osób posiadających psy, które trzeba przynajmniej 2 razy dziennie wyprowadzić.

Nikt nie wie tak naprawdę, jak jest z tym wirusem, który spowodował strach przed najgorszym. Czy wychodząc na zewnątrz po mimo dużych odstępów od innych,- nie zarazisz się?

To właśnie pytanie, które zadają sobie wszyscy. Pytanie, które może doprowadzać do chaosu, czy wielu kłótni wśród partnerów czy bliskich po mimo iż się bardzo kochają i wspierają. Jednak czas taki, w jakim zmuszeni jesteśmy pozostawać w domu, sprawia samoczynnie odruchy agresji, czy tez niekontrolowanego zachowania.

Tak, wiem. Mówicie, ze czegoś takiego w waszym związku nie ma prawa zaistnieć, czy nigdy się nie wydarzy. Jednak możecie być zaskoczeni tym, co może być nieuniknione.

Tak, więc – napiszę – może nieistotną dla innych propozycję, ale wydaje mi się ona słuszna i potrzebna.

Wiele osób ma pozakładane różne konta społecznościowe i korzysta z nich kontaktując się z bliskimi, rodzina czy Przyjaciółmi. I tak dziś podczas kąpieli przyszedł mi pomysł. Jeśli masz konto, gdzie posiadasz znajomych, rodzinę czy przyjaciół – korzystaj z tego jak najczęściej a przynajmniej choć raz dziennie pokaż się, aby twoi bliscy czy znajomi wiedzieli, że jest z tobą wszystko w porządku i jesteś zdrowy. Nawet wtedy, kiedy myślisz, że nie musisz teraz do nikogo się odzywać, bo nie masz takiej potrzeby, daj znać swoją obecnością (świecąca zielona diodka)

Facebook czy inne portale są w takim przypadku, najlepszym śledzeniem innych, aby wiedzieć, że wszystko jest OK. Miejcie codziennie taki kontakt z innymi – to naprawdę może wiele pomoc czy uratować kogoś przed najgorszym.

Zastanówcie się nad taka moja propozycja. Pewnie teraz wyśmiewacie się z tego, co napisałam ale życie może naprawdę nas wszystkich zaskakiwać w najmniej oczekiwanych sytuacjach. Powodem tego artykułu jest obecna sytuacja, do jakiej zostaliśmy wszyscy zmuszeni- czyli środki zaradcze i ostrożności.