8 kwietnia 2020 roku, Radni Mississaugi oficjalnie przegłosowali odwołanie lub przesunięcie na inny termin wszystkich imprez prywatnych i organizowanych przez miasto Mississauga.

3 lipca będzie pierwszym dniem umożliwiającym organizowanie większych imprez .
Burmistrz Mississaugi Bonnie Crombie wspomniała, że imprezy są bardzo popularne i licznie odwiedzane, a w tej trudnej dla wszystkich sytuacji chce chronić ludzi przed zakażeniem i zachorowaniem na COVID-19. To jest teraz najważniejsze, aby unikać większych zgromadzeń.

Ze względu na wcześniej zarezerwowane terminy innych imprez organizowanych przy Celebration Square z przykrością muszę poinformować, że przesunięcie daty naszego Festiwalu nie było możliwe

Z tego powodu pragniemy Państwa poinformować, że Dzień Polski planowany na 13 VI 2020 nie odbędzie się.

Pomimo, że z bólem serca przyjmujemy odwołanie Dnia Polskiego, rozumiemy, iż zdrowie i życie Państwa jest teraz najważniejsze. Obiecujemy, że już zbieramy pomysły i siły, aby Polski Dzień w 2021 był jeszcze lepszy i ciekawszy niż ten planowany w tym roku.

W imieniu Komitetu Organizującego oraz Rady Dyrektorów Dnia Polskiego dziękujemy za zrozumienie i wsparcie udzielane nam przez Polonię. Z niecierpliwością oczekujemy na nasze spotkanie w 2021 roku.
Prosimy o pozostanie w domach i unikanie większych zgromadzeń.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony internetowej
www.mississaugapolishday.ca
i Facebook https://www.facebook.com/SaugaPolishDay/
gdzie bedziemy wspominac poprzednie Spotkania Festiwalowe naszej wspaniałej Poloni.

Do następnego roku.!

Ania Gulbinska
Dyrektor Komitetu Organizacyjnego