Ontario otwiera w poniedziałek kempingi typu backcountry w parkach prowincyjnych i rezerwatach. Osoby, które zrobiły rezerwacje na miejsca backcountry przy punktach wstępu (access points), szlakach wodnych, pieszych i portażach na 1 czerwca i kolejne dni będą już mogli z nich skorzystać. Dozwolone będzie korzystanie z przestrzeni, gdzie psy mogą biegać bez smyczy.

Zgodnie z obowiązującymi ograniczeniami sanitarnymi na jednym miejscu na namiot nie będzie mogło przebywać więcej niż pięć osób, chyba że osoby te mieszkają razem.

W dalszym ciągu pozostaną zamknięte wszystkie zwykłe kempingi (overnight), a także niedostępne będą wybrane dzienne atrakcje i kemping backcounrty w parkach i rezerwatach Charleston Lake, Fushimi Lake, Grundy Lake, Halfway Lake, Mississagi, Murphy’s Point, Restoule i Wakami Lake. W tych przypadkach ograniczenia potrwają co najmniej do 14 czerwca. Zamknięte są wszystkie budynki i infrastruktura, w tym centra informacji turystycznej, kempingi i zadaszone miejsca na nocleg, sklepy parkowe, wiaty piknikowe, place zabaw czy plaże. Toalety są dostępne, ale tylko w niektórych parkach. Najlepiej sprawdzać to przed każdym wyjazdem na stronie Ontario Parks.