Kontrowersyjny projekt ustawy, która wymagałaby obowiązkowego szczepienia dzieci, uczęszczających do szkół publicznych w Nowym Brunszwiku, został odrzucony. Prawodawcy prowincji odrzucili usunięcie „niemedycznych”; religijnych i filozoficznych powodów unikania szczepień z obowiązującego prawa.

Bill 11   został w ubiegłym tygodniu odrzucony stosunkiem głosów 22-20 w głosowaniu wolnym (bez dyscypliny partyjnej).

 

Proponent ustawy minister oświaty prowincji Dominic Cardy powiedział, że jest „głęboko rozczarowany” , a ci, którzy głosowali przeciwko byli pod presją grup forsujących „średniowieczne teorie spiskowe”.

Ustawie zdecydowanie sprzeciwiała się organizacja Vaccine Choice Canada (VCC), stowarzyszenie non-profit założone przez rodziny, które ucierpiały w wyniku negatywnych reakcji na  szczepionki.

„Rodzice i działacze na rzecz wolności medycznej odnieśli znaczące zwycięstwo w kanadyjskim Nowym Brunszwiku po trudnej, trwającej rok batalii przeciwko obowiązkowym szczepieniom warunkującym możliwość uczęszczania do szkół publicznych” – powiedział Ted Kuntz, prezes VCC, dla LifeSiteNews.

„Podczas gdy rodzice z Nowego Brunszwiku odetchnęli z ulgą, istnieje  potrzeba dalszego edukowania społeczeństwa w zakresie  ochrony  suwerenności medycznej ciała i prawa rodziców do podejmowania decyzji medycznych odnośnie swoich dzieci”.

Zgodnie z obowiązującym prawem Nowego Brunszwiku dzieci muszą okazać dowód szczepień, aby uczęszczać do szkół publicznych, ale ze względów religijnych, filozoficznych lub medycznych mogą uzyskać zwolnienie.

Ustawa 11 usunęłaby możliwość takiego zwolnienia.

 

za lifesiteNews