Zawieszony profesor UCLA  objęty ochroną policyjną twierdzi, że został “rzucony na pożarcie gniewnego motłochu” po tym, jak odmówił łagodnego oceniania czarnych studentów po śmierci George’a Floyda – czytamy w Daily Mail.

Gordon Klein powiedział, że postępował zgodnie z dyrektywą  uniwersytetu.
Został zawieszony po tym, jak studenci oskarżyli go o rasizm.
Klein twierdzi, został zawieszony aby „uspokoić gniewny tłum”.
Petycja wzywająca do jego zwolnienia liczy ponad 20 000 podpisów
Ale druga wzywająca do przywrócenia w prawach wykładowcy ma  już ponad 40 000 nazwisk .
Profesor jest obecnie  pod ochroną policji w związku z groźbami, jakie otrzymywał.

Gordon Klein, który jest profesorem księgowości w Anderson School of Management na uniwersytecie odrzucił  wniosek o złagodzenie wymogów egzaminacyjnych dla czarnych co naraziło go na zarzuty o rasizm i brak współczucia.

„Dostałem dyrektywę, podobnie jak moi koledzy, że  powinniśmy kontynuować tradycyjną politykę uniwersytetu i  egzaminować zgodnie z planem, usprawiedliwiając jedynie takie sytuacje  losowe, jak wypadek samochodowy, czy śmierć w rodzinie – tłumaczy.

„Postępowałem, zgodnie ze wskazówkami przełożonych, i szkoła o tym wie”.

Zawsze byłem szczerym zwolennikiem równego traktowania wszystkich studentów.

2 czerwca po tym, jak studenci, którzy określili siebie mianem „nie-czarnych sojuszników” czarnych, poprosili o łagodne potraktowanie na egzaminie z powodu „traumy”, jakiej doświadczyli  wspierając czarnych kolegów z klasy w obliczu tragedii, jaka rozegrała się w Minnesocie.

Klein odrzucił  wniosek o złagodzenie wymogów, komentując, że nie stosuje kryteriów rasowych przy ocenianiu, powołał się na Martina Luthera Kinga, którego bardzo ceni.

 

Klein zapewnił, że zamierza energicznie się bronić i zwrócił się o pomoc do organizacji non-profit Foundation for Individual Rights in Education, która oskarżyła UCLA o naruszenie wolności słowa.

„Chciałbym przywrócić moją reputację i zaangażuję  w to wszystkie legalne środki z naszego systemu prawnego – powiedział, dodając: „To jest szczytem absurdu sugerowanie, że jest  rasistą”.

.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here