Kilka lat temu podczas rozmowy usłyszałem coś takiego „ale ja nie chcę wiedzieć“.

Oczywiście nikt nikogo nie może zmusić aby szukał prawdziwych informacji, zaczął samodzielnie myśleć i wyciągać logiczne wnioski.

Niemniej byli i niestety, dalej są tacy, którzy chcą zmusić innych do przyjęcia swoich bredni za prawdę. Właśnie taki stan umysłu może prowadzić do wielkich zbrodni. Jakaś ideologia wyjaśniająca wszystko jest jedyną prawdziwą – i już, bezdyskusyjnie. Rzeczywistość z nią sprzeczna nie ma żadnego znaczenia. Bywają ideologie (czasowo?) nieszkodliwe, ale bywają zbrodnicze.

Towarzystwo Płaskiej Ziemi jest, póki co, nieszkodliwe. Wierzą że Ziemia jest płaska. Hmm 🙂 :). Ich pomysły, wyjaśniające prawa fizyki, są bardzo ciekawe 🙂 :). Dopóki nie będą chcieli siłą zmusić innych ludzi aby również w to uwierzyli – ich sprawa. Mają do tego prawo. Cóż normalnego człowieka może to obchodzić.

Rewolucja Francuska to „Wolność, Równość, Braterstwo“. Pięknie. A jaka była rzeczywistość? „Nieco“ inna. Piękne hasła nie dotyczyły niewolników w koloniach. Nie obejmowały ludzi z obszaru o nazwie Wandea i nie tylko.

Zdobycie Bastylii to wielki „sukces“? Było tam siedmiu więźniów – trzech złodziei, dwóch oszustów i dwóch psychicznie chorych. Była symbolicznie  broniona przez niewielki odział w większości starszych żołnierzy. Zostali oni zamordowani.

Jest co świętować ? Co kto lubi. Ideologia jest Ważniejsza? Siła propagandy jest ogromna.

Dla wyjaśnienia – z przekonań jestem demokratą, nie monarchistą. Władze ustawodawcze i wykonawcze są wybierane w wolnych wyborach na kadencję. Można więc je zmieniać. Władza sądownicza jest niemniej ważna, ale sędziowie są mianowani nie na kadencję, ale dożywotnio. Czy ktoś uczciwy i bezstronny będzie taki do końca swojego życia? „Przypuszczam, że wątpię“. Człowiek z natury nie jest doskonały, bywa skłonny do różnych niekoniecznie pozytywnych działań. Niektórym ludziom zawsze będzie brakowało pieniędzy, niezależnie od aktualnego stanu posiadania. Sędziowie powinni być poddani wyborom, jak każda władza.

Rosja. Rewolucje 1917 r. Opisane bardzo dokładnie, bibliografia jest ogromna. Po rewolucji lutowej, w której bolszewicy stanowili mniejszość, nastąpiła rewolucja październikowa. Większość została sterroryzowana i bolszewicy wygrali. Efekty są znane, ale niestety mniejszości. Znowu ktoś „nie chce wiedzieć“. Najlepiej efekty obłędnej bolszewickiej ideologii zostały opisane w książce pt. „Czarna księga komunizmu“, pierwsze wydanie we Francji w 1997 r. , w Polsce w w 1999 r.  W polskim wydaniu tej książki zostały zamieszczone częściowe  recenzje z prasy francuskiej po pierwszym jej wydaniu. Jeden z fragmentów recenzji „wbił“ mi się w głowę. Cytuję „cóż znaczy 100 milionów ofiar wobec świetlanej wizji szczęścia ludzkości“.

Co miał w głowie ktoś, kto to napisał?

Były też inne jej wydania w różnych językach. Książkę warto przeczytać – i pomyśleć również o przyszłości własnych dzieci czy wnuków.

Pol Pot był absolwentem Sorbony. Wspólnie z towarzyszami z Czerwonych Khmerów wymordowali 25-30 procent własnego narodu. Polecam książkę i film pt. „Pola śmierci“. To tylko „szczegół“? A czy ktoś pamięta – Chiny, Pekin, 1989 r., pokojowa demonstracja kilku tysięcy studentów. Zostali rozjechani czołgami.

Niedawno w Berlinie został odsłonięty pomnik Lenina. Dlaczego nie Stalina albo Mao? Mieli przecież większe „osiągnięcia“ w eliminacji „przeciwników postępu“.

Nawet w naszych czasach zdarza się, że bezmózgowcy wymachują czerwonymi szmatami z sierpem i młotem. Coś takiego, jak Gułag w Rosji, albo „rewolucja kulturalna“ w Chinach nie są im znane.

Nazizm, hitleryzm i ich zbrodnie są dobrze znane i opisane, ale nazwa NSDAP jest bardzo rzadko rozwijana – Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei. Łatwo zrozumiałe.

Niemiecka ideologia nazizmu i jej zbrodnie zostały jednoznacznie potępione w Norymberdze. Jednak ukarano tylko znikomą liczbę zbrodniarzy.

Czekam na Norymbergę dla komunistów. Dlaczego wydaje się to nierealne?

Martin Luther King zrobił ogromnie dużo dla ludzi o czarnym kolorze skóry. Powiedział kiedyś „Człowiek nie ma koloru skóry“. PRAWDA!  W tym jednym genialnym zdaniu powiedział WSZYSTKO. Ale niektórzy ludzie i o białym, i o czarnym kolorze skóry nie chcą o tym pamiętać. Stąd rasizm. Czy walka bokserska, gdzie walczą sportowcy o białym i czarnym kolorze skóry, jest rasistowska? Jeśli na ringu biały bije czarnego jest rasistą? A jeśli czarny bije białego to słuszne, bo kiedyś czarni byli niewolnikami?!

Każdy człowiek ma dokładnie takie same prawa, ale też obowiązki. Pod żadnym pozorem również ideologicznym nikomu nie wolno obrażać innych ludzi, w tym np. jego uczuć religijnych. „Postępacy“ obrażają chrześcijan i to ma być wolność wyrażania opinii? A co z wyznawcami judaizmu czy islamu? Oni nie są obrażani. Dlaczego są pomijani przez „postępaków“?

Pracownik firmy IKEA zamieścił w internecie fragment z Biblii. Po kilku dniach został z pracy zwolniony. Biblia została zakazana. To pierwszy taki przypadek, ale czy ostatni? Może chrześcijanie zareagują i przestaną kupować wyroby firmy IKEA ? Jest przecież tyle innych i nie gorszych. Mam wrażenie, że wtedy firma w swojej polityce „równościowej“ coś by zmieniła.

Coraz częściej w Polsce zdarzają się ataki „postępaków“ na ludzi o innych poglądach, n.p. z Fundacji Dla Życia, uszkadzanie samochodów Fundacji i nie tylko ich. Widać zwiększającą się agresję „walczących“ o „postęp“. Czy to aby nie wstęp do czegoś większego? Wyobraźnia i wiedza sugerują coś bardzo niepokojącego.

Nie obchodzą mnie skłonności seksualne innych ludzi, to prywatna sprawa. Ale pedofilia MUSI być ścigana i surowo karana. Jednak „postępacy“ chcą już w szkołach a nawet w przedszkolach „uczyć seksu“. Na razie „teoretycznie“. Kiedy przejdą do „zajęć praktycznych“?

Bardzo nie lubię jak ktoś chce siłą zmusić mnie  abym przyjął jego ideologię. Komunistom to się nie udało. Mieli nie tylko chęci, ale i duże możliwości. Nie uda się również innym.

Biologia jest (była ?) nauką ścisłą. Według niej o płci żeńskiej decyduje obecność dwóch chromosomów X, o płci męskiej obecność chromosmów X oraz Y . Czy można „siłą woli“ albo w inny sposób to zmienić? Oczywiście nie. Czy obie płcie mają równe prawa ? Oczywiście tak. Wprowadzanie tzw. „płci kulturowej“ to idiotyzm. Jest podział w sporcie na konkurencje kobiece i męskie. Czekam na wspólne zawody sportowe bez podziałów.

Może zamiast wolnych wyborów np. wprowadzić losowanie, oczywiście wyłącznie spośród ludzi o „właściwych“ poglądach? A może mianowanie przez aktualne ideologiczne „autorytety“?

Gdzie jest granica tych ideologicznych bredni?

To pytania retoryczne.

Feministki (feminiści? osoby? – do wyboru 🙂 🙂 ) zapomnia – ły – li o prawach kobiet muzułmańskich. Dlaczego, drogie – miałem napisać panie ale może wolicie osoby? – Więc dlaczego osoby nie zajmują się prawami muzułmanek?

Pewnego czasu w Polsce pojawiły się tablice „Strefa wolna od LGBT“. Afera na cały świat. Głos zabrał demokratyczny kandydat na prezydenta USA. Wypowiedziała się szefowa Komisji Europejskiej. Oczywiście na Polskę spłynęło tsunami potępienia również za sprawą listu 50 ambasadorów.

A jak było naprawdę? Facet jeździł po Polsce i przy tablicach z nazwami miast lub wsi przyczepiał taką tablicę, fotografował i umieszczał w internecie. Sprawa stała się bardzo znana, wszak „wszyscy“ „wiedzą“ że Polacy są nietolerancyjni. Ale ten ktoś chciał w końcu zdobyć osobistą popularność, więc zrobił foto, a nawet film, jak to „walczy“ o tolerancję umieszczając osobiście takie tablice. Samorządy złożyły wnioski do sądów o ukaranie sprawcy za zniesławienie. Bardzo jestem ciekaw reakcji sądów. Jak bardzo są „postępowe“ a w jakim stopniu uczciwe?

I co wy teraz zrobicie ambasadorowie? Konwencja zabrania ambasadorom wtrącania się w sprawy kraju, gdzie pełnią swoją funkcję. Powiecie może chociaż „przepraszam“, „drodzy“  „dziubdziusie“? Bardzo nieśmiało zwracam uwagę, że tzw. „zabierający głos“ to nie są przypadkowi ludzie, podejmują ważne decyzje. Pytanie – na jakiej podstawie? Jak bardzo są niedoinformowani? A może to ideologia „zaćmiła“ im coś tam w głowie? Odebrała zdolność logicznego myślenia? Jakie ewentualne konsekwencje mogą być również innych „zaćmień“?

Ambasador Wielkiej Brytanii powinien wiedzieć, że Królowa Brytyjska jest głową państw, gdzie do dzisiaj homoseksualiści są skazywani na kary więzienia za swoje skłonności, a jeszcze w latach sześćdziesiątych XX wieku w UK również były takie wyroki. Niemcy homoseksualistów wywozili do NIEMIECKICH obozów koncentracyjnych.  W Wenezueli wiadomo, co się dzieje, jak PRAWA CZŁOWIEKA wyglądają w praktyce. Jak we Francji policja traktuje protestujących z tzw. Żółtych Kamizelek  I wy chcecie NAS pouczać ? Brak cywilizowanych słów na odpowiedź!

Po połączeniu RFN i NRD ponad 70% sędziów i prokuratorów z NRD straciła swoje uprawnienia. Dlaczego? I nikt wtedy nie zareagował! W Polsce sędziowie, skazujący w czasach PRL w procesach politycznych mają się świetnie. To właściwe? A co z ich ofiarami? Mają swoje prawa czy nie? Mają prawo do sprawiedliwości?

A może to kontynuacja misji cywilizowania „dzikich“ Polaków ? Wszak to świetny interes – Niemcy będą nas „cywilizować“, ale przecież nie za darmo. Metoda, zakończona w 1945 r., nie powiodła się.

Do 2015 r funkcjonowało w Polsce coś, co jeden z ówczesnych „ważnych“ powiedział nie mniej „ważnemu“  kumplowi w knajpie – „lewe faktury dają większy zysk niż handel narkotykami“. Nagrał to kelner i opublikował. Te „lewizny“ to ponad 50 MILIARDÓW zł. ROCZNIE! W dolarach czy euro też dużo. Warto zainwestować nawet kilka milionów w „użytecznych idiotów“ aby te możliwości wróciły?

Słynny Wolter był autorem czegoś o nazwie „Pisma przeciw Polakom“. Przynajmniej za część płaciła caryca Katarzyna. Ktoś kiedyś powiedział „prostytucja to nie zawód, ale charakter“. Coś w tym jest. Jak można mieszać z błotem kogoś, nawet cały naród, nic o nim nie wiedząc? Jak to nazwać ? W jednym z filmów padły słowa cytuję z pamięci „W języku cywilizowanych ludzi nie ma wystarczająco mocnych słów aby to nazwać“.

Można jeszcze mieć własne poglądy,  mówić i pisać o tym? Można jeszcze myśleć samodzielnie? Jaki mogę dostać wyrok? Obóz reedukacyjny? Jak Gułag w CCCP (w Polsce mówiliśmy „cep cepa cepem pogania)?

Czy są to pytania retoryczne?

Już byłem zwolniony z pracy, a nawet skazany, za „nieprawomyślność“.

Moim zdaniem, znikoma mniejszość chce narzucić ogromnej większości swoją obłędną ideologię.

W moim przekonaniu nikogo nie obrażam, wyrażam tylko swoją opinię, do której (póki co) mam prawo.

Czy coś, co opisał George Orwell w książce „Rok 1984” powoli staje się rzeczywistością?

Nie chciałbym, ale trudno o optymizm.

Bardzo lubię słowa z  pewnej piosenki : „Wolność kocham i szanuję, Wolności oddać nie umiem“.

Jerzy Cabaj