UE usunęła Kanadę z listy krajów, z których można podróżować do państw Unii Europejskiej

W przeciwieństwie do USA Kanada znajdowała się na  liście 15 krajów, z których dopuszczone były także podróże “nieistotne”. Lista została obecnie ograniczona do ośmiu krajów, a Kanady nie ma na niej.

Urzędnicy unijni spotykają się co dwa tygodnie, aby zdecydować, czy należy wprowadzić jakiekolwiek zmiany na liście. W środę zdecydowano się usunąć trzy kraje – Kanadę, Tunezję i Gruzję – jednocześnie dodając Singapur do zatwierdzonej listy podróżnych.

Po zmianach na liście dopuszczalnych podróży (poza istotnymi) są: Australia, Chiny, Japonia, Nowa Zelandia, Ruanda, Singapur, Korea Południowa, Tajlandia i Urugwaj.

Decyzja nie oznacza bezwzględnego zakazu podróży  ani też nie jest bezwzględnie egzekwowana w każdym kraju UE.

Niektóre kraje, takie jak Francja, nie nałożyły żadnych ograniczeń na gości z krajów znajdujących się na liście. Niemcy skróciły listę, podczas gdy Włochy wymagają okresu samoizolacji.

Kanadyjska Agencja Służb Granicznych nie podaje szczegółowego zestawienia liczby Kanadyjczyków podróżujących do różnych krajów UE, ale Statistics Canada odnotowuje, że w lipcu, miesiącu z najbardziej aktualnymi danymi, 9045 osób przyjechało do Kanady z Europy. , w tym 2044 z Francji, 691 z Holandii i 857 z Niemiec.