Powstaje pytanie, czy przy zakupie mieszkania z planów agent real estate jest w ogóle potrzebny. Przecież taka transakcja przypomina trochę zakupy z katalogu – jest łatwa, przyjemna i nie wymaga od klienta żadnej strategii działania.

        Przyznam, że często spotykam się z takimi wątpliwościami, więc dziś wyjaśnię, dlaczego warto współpracować z agentem przy zakupie nieruchomości z planów. Zgadzam się oczywiście z powtarzaną argumentacją, że wszystkie projekty deweloperskie są obecnie ogłaszane w internecie, co zwiększa ich zasięg dotarcia do potencjalnych klientów. Jednak pomoc agenta może być w czasie procesu zakupu cenna, bo dzięki niemu dostaną Państwo lepsze warunki zakupu.

        Bardzo wielu deweloperów, zanim otworzy biuro sprzedaży dla szerokiej publiczności, zwykle zaprasza do współpracy wybraną grupę agentów. Są to tak zwani „preferred agents” albo VIP Platinum Agents. Ci agenci, w zamian za przyprowadzenie potencjalnych klientów, mają pierwszeństwo w dostępie do projektu i często możliwość zaoferowania im specjalnych promocji i zachęt. Czasami jest to bezpłatny parking czy locker, nieraz jest to możliwość tak zwanego bezpłatnego „assignment”. Chodzi o to, że większość deweloperów chce przetestować rynek zanim tak naprawdę zacznie sprzedaż nieruchomości – by wyczuć, czy projekt się powiedzie czy nie. W zamian – są oni skłonni zaoferować lepsze warunki dla pierwszych klientów.

        Niedawno pisałem o projekcie „Trend Living” w Waterdown – praktycznie został on sprzedany w jeden dzień i tylko za pośrednictwem agentów VIP.

        Nasz Domator Team ma duże doświadczenie w takich projektach; wielokrotnie byliśmy zapraszani jako jedyny team z naszego polskiego środowiska. Przypomnę tylko kilka projektów: „Address at High Park”, „Evolution Place”, „Kingsway by the River”, „Westlake Encore”, „Mirabella Condos”, „The Roncy Condo”, „Edge Towers”, „Trend Living”, a ostatnio „Grand Central Mimico”  czy „House of Assembly”.

        Dzięki naszemu doświadczeniu we współpracy z deweloperami nasi klienci mają szansę kupna nieruchomości często na lepszych warunkach i (mając dostęp do sprzedaży na początku) lepszego wyboru mieszkań. Ale nawet kiedy wkraczamy do akcji już po tym, jak biuro sprzedaży otwiera się dla szerszej publiczności, nadal możemy podzielić się z Państwem naszym doświadczeniem i pomóc dokonać właściwego wyboru. Czy zrobią to Państwo na własną rękę, czy z naszą pomocą – to cena zakupu będzie ta sama! Deweloper nie oferuje mieszkań taniej, bo ktoś przyszedł sam. bez agenta. Dlaczego więc nie skorzystać z bezpłatnej obsługi, która dodatkowo może przynieść korzyści?

        Bez wątpienia kupując z agentem, który ma doświadczenie w takich transakcjach, można uniknąć wielu błędów. Na przykład mało kto potrafi właściwie odczytać plany, nie każdy ma dobrą orientację w terenie. Często już po fakcie może się okazać, że kupiliśmy mieszkanie bardzo mało funkcjonalne albo niekorzystnie zlokalizowane w budynku – z oknami wychodzącymi na sąsiedni budynek, albo na altankę śmietnikową.

        Zakup to jedna sprawa, ale pozostaje jeszcze wybór prawnika, który ma doświadczenie w takich transakcjach, załatwienie finansowania (co często jest trochę trudne), inspekcja nieruchomości przed przejęciem, i wiele innych drobnych spraw. Czy nie warto mieć po swojej stronie doświadczonego i bezpłatnego konsultanta?

        Możemy, jako Domator Team dotrzeć praktycznie do każdego projektu na terenie Toronto i okolic. Ale oczywiście koncentrujemy się najczęściej na zachodniej i centralnej części GTA. Ostatnio zostaliśmy zaproszeni do dwóch bardzo ciekawych nowych projektów. Pierwszy to „Grand Central Mimico”, a drugi „House of Assembly” przy Sterling Junction. Kilka nieruchomości jest już zaprezentowanych na mojej stronie: czaplinski.ca, a reszta pojawi się na niej wkrótce. Znajdą tam Państwa także informacje o projekcie, ceny mieszkań, plany, zachęty, oraz oczywiście ilustracje. Ta lista projektów będzie w najbliższych dniach powiększana, by dać Państwu możliwość wyboru mieszkań i domów w różnych zakresach cenowych.

        Podczas przeglądania linków do nowych projektów na stronach internetowych często wymagana jest rejestracja, aby uzyskać dostęp do dodatkowych informacji. Podczas rejestracji, na pytanie czy ma Pan/Pani agenta sugerowałbym odpowiedź „YES” – wystarczy wpisać moje imię i nazwisko (jeśli będzie takie pytanie) lub dane kogoś z naszego teamu. Często taką informację można wpisać w „additional notes”. Oczywiście możemy też spotkać się i dokonać rejestracji razem.

        Tak jak wspomniałem, nasz serwis jest dla Państwa bezpłatny, a cena sprzedaży i tak nie jest obniżana. Cóż więc jest do stracenia? Moim zdaniem NIC, natomiast zysk może być znaczny! Pomoc, porada, znalezienie lepszego finansowania i jeszcze szansa wygrania mercedesa klasy A. Proszę pamiętać: nie ma sensu wyważać otwartych drzwi!

Pozdrawiam i zapraszam

Maciek Czapliński

905 278 0007