Pochodzący z Polski ksiądz Janusz Roginski, który wywarł wrażenie na katolikach wygłaszając przed  Okręgową Radą Szkół Katolickich (HDCSB) prezentację, sprzeciwiając się propozycji wywieszenia flagi homoseksualnej przed szkołami, argumentując, że flaga ta nie odzwierciedla prawd wiary katolickiej, został poproszony o opuszczenie swojej diecezji.

„Kwestia flagi nie jest powodem mojego wydalenia, jest nim różnica między (biskupem Douglasem Crosbym i mną) w duszpasterskim podejściu do pandemii” – powiedział LifeSiteNews ks. Janusz Rogiński. „(To) sprawiło, że biskup stracił zaufanie co do mojej zdolności bycia księdzem w jego diecezji”.

Ksiądz nie sprecyzował, czego dotyczyły te różnice.

49-letni Rogiński,  jest  proboszczem polonijnego kościoła katolickiego św. Gabriela w Burlington w Ontario od 2018 roku i posługuje w  diecezji Hamilton od 2006 roku.

„Większość katolików przechodzących obok szkoły i widzących tę flagę w szkole myślałaby, że akceptujemy homoseksualny styl życia” – mówił przed radą kuratorium ksiądz Rogiński .

– “Nie możemy tego zrobić. Bylibyśmy przyczyną skandalu i wprowadzalibyśmy w błąd ludzi, zamiast prowadzić ich do nieba ”.

Zasugerował, że zamiast wywieszać homoseksualną flagę w czerwcu, szkoły poświęcą miesiąc Najświętszemu Sercu Jezusa i uczyć będą  uczniów o miłości Jezusa Chrystusa, która wszystkich obejmuje.

Świadectwo Rogińskiego kontrastowało ze wsparciem diecezji Hamilton dla propozycji wywieszenia flagi homoseksualnej. Trustee katolickiej szkoły popierający LGBT z pobliskiego Toronto, Maria Rizzo, pogratulowała 71-letniemu biskupowi Crosby’emu wsparcia na Twitterze.

Parafianie Rogińskiego byli oburzeni, dowiadując się, że opuszcza on nie tylko kościół św. Gabriela, ale także diecezję. Rozeszła się wieść, że stało się tak właśnie z powodu przedstawienia przez księdza doktryny katolickiej na posiedzeniu rady szkół.

Ksiądz Rogiński zapewnił jednak, że tak nie jest. Powiedział LifeSiteNews, że diecezja Hamilton poinformowała go o swojej decyzji miesiąc temu. Tymczasem ksiądz cieszy się, że został przyjęty do diecezji St. Catharines. I cieszy się, że otrzymał tak duże poparcie dla swojej prezentacji przed katolicką radą w Halton.

„Jestem szczęśliwy, widząc przytłaczającą pozytywną reakcję świeckich katolików i księży z naszej diecezji, jakiej doświadczyłem za pośrednictwem e-maili i telefonów” – powiedział.

„Z tych wiadomości wynika, że ​​świeccy katolicy czują się opuszczeni przez swoich pasterzy, biskupów i księży w walce o nauczanie Kościoła katolickiego” – dodał.

„Niektórzy z nich zwracali uwagę, że w dyskusjach szkolnych przedstawiciele diecezji Hamilton często opowiadali się po stronie tych, którzy sprzeciwiali się uznanemu nauczaniu katolickiemu na temat aborcji, eutanazji i LGBTQ. To jest bardzo niepokojące i rozczarowujące ”.

Rogiński uważa, że ​​wiele osób jest zdezorientowanych tym, co naprawdę oznacza tęczowa flaga LGBT.  „Wszystkie te kwestie są sprzeczne z nauką Jezusa i Jego Kościoła, która wzywa do świętości, cnoty i czystości” – powiedział ks. Rogiński.

Pastor stwierdził, że katolicy, którzy nie zwracają uwagi na ten aspekt tęczowej flagi, szczerze wierzą, że jest to symbol, który może uczynić szkoły bezpiecznym środowiskiem dla dzieci zmagających się ze swoją tożsamością seksualną i płciową. Ale w rzeczywistości jest to coś zupełnie innego.JVM Show
„Ten symbol (…) nie oznacza wartości, o których myślą” – dodał ks. Rogiński. „Zamiast tego staje się oznaką podziału, kontrowersji i skandalu dla wielu katolików, którzy widzą w tej fladze znak sprzeciwu wobec ugruntowanej nauki rzymskokatolickiej”.

„Staje się oznaką promocji grzechu. Jako taka nigdy nie może być używana w żadnym kontekście katolickim. Byłaby to zdrada Ewangelii, nauk świętego Kościoła rzymskokatolickiego i samego Jezusa Chrystusa. Nie możemy na to pozwolić ”.

za lifesite News

Ks. Janusz Rogiński SAC urodził się 19 listopada 1971 r. w Piszu w Polsce.
W 1990 roku wstąpił do Towarzystwa Apostolstwa Katolickiego (Księży Pallotynów).
W latach 1991-1997 ukończył studia filozoficzno-teologiczne w Pallotynskim Seminarium Duchownym w Ołtarzewie pod Warszawą, aw 1997 roku uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Warszawskim.

W 1997 r. Przyjął święcenia kapłańskie i przez dwa lata pracował jako wikariusz w Kutnie.
W 2004 roku uzyskał licencjat z Pisma Świętego (LSS) Papieskiego Instytutu Biblijnego w Rzymie.

Od 2006 r. Ks. Janusz pracuje w Kanadzie: 2006-2008 jako wikariusz w kościele św. Ambrożego w Cambridge, 2008-2018 jako proboszcz w kościele św. Antoniego z Padwy w Hamilton. Od 27 czerwca 2018 roku jest proboszczem w kościele św. Gabriela w Burlington.