W sobotę 15 maja w Bramalea Civic Center uruchomiony zostanie punkt szczepień antycovidowych dla mieszkańców Mississaugi, którzy “identyfikują się jako czarni”.

„Rozumiemy, że wiele osób ze społeczności czarnej, afrykańskiej i karaibskiej jest niezdecydowanych, a nawet opornych na szczepienia” – twierdzi Angela Carter, dyrektor wykonawczy Roots Community Services.

„Naszą rolą jest dostarczanie faktycznych informacji, które pomogą członkom społeczności w podejmowaniu świadomych decyzji, aby zapewnić sobie i swoim bliskim bezpieczeństwo. Jeśli postanowią się zaszczepić, chcemy, aby cały proces był jak najłatwiejszy ”.

Przychodnia zapewni “pozytywne warunki szczepień” osobom, które identyfikują się jako czarne (np. Czarnoskórzy Kanadyjczycy, Afrykanie,  , Afro-Latynosów, Afro-rdzenni mieszkańcy itp.) i mieszkają w dzielnicy Malton w Brampton i w Mississaudze.

“Pozytywne środowisko” obejmuje czarnoskórych pracowników i wolontariuszy, w tym osób wykonujących szczepienia. W klinice będzie również puszczana  muzyka związana z czarną kulturą. Organizacje społeczne będą także prowadzić działania, aby wspierać zaufanie do szczepionek i pomagać  dokonywaniu rezerwacji.

Kwalifikują się wyłącznie mieszkańcy Peel w wieku 18 i więcej lat, którzy identyfikują się jako czarni (np. Czarnoskórzy Kanadyjczycy, Afrykanie, z Karaibów, Afro-Latynosów, Afro-rdzenni mieszkańcy itp.) i mieszkają w Brampton lub Malton (L4T, L6P, L6R, L6S, L6T , L6V, L6W, L6X, L6Y, L6Z, L7A)

Osoby, które spełniają kryteria kwalifikacyjne, mogą umówić się na wizytę szczepień, odwiedzając stronę rootscs.org/covid-19 .

Przychodnia  działa we współpracy między Roots Community Services, Wellfort Community Health Services, Black Health Task Force of Peel, Black Health Alliance, Black Physicians Association of Ontario, Region of Peel Public Health i Ontario Ministry of Health.