Podejrzany o rzekome zabójstwa z nienawiści w Londynie śmiał się podczas aresztowania: czytamy w London Free Press – powiedział o tym  straumatyzowany taksówkarz, który był świadkiem zatrzymania. 20-letni Nathaniel Veltman z Londynu jest oskarżony o cztery morderstwa pierwszego stopnia w największym masowym akcie mordu w historii miasta.
Kierowca aresztowany w rzekomym ataku motywowanym nienawiścią, w którym zginęło czterech członków pochodzącej z Pakistanu rodziny w London, śmiał się, gdy policja zabrała go do aresztu.

Taksówkarz krótko przed 21:00 zaparkował przed Cherryhill Village Mall na Oxford Street na przerwę na kawę . W niedzielę na prawie pusty parking wjechał czarny pickup.

Według relacji taksówkarza, kierowca pikapa miał na sobie coś, co wyglądało na kamizelkę kuloodporną, hełm w stylu wojskowym i ubranie “możliwe, że ze swastykami”.

Kierowca pick-upa powiedział taksówkarzowi, który wysiadł z samochodu i zapalił papierosa, aby zadzwonił na policję, bo właśnie kogoś zabił, poprosił następnie  taksówkarza o nagranie jego aresztowania.

Opis kierowcy pickupa odbiega od tego, co znajomi twierdzą 20 letnim o Nathanielu Veltmanie.

„Nate nie jest radykalnym terrorystą. On nie jest taki. Nie jest islamofobem. To nie jest ten dzieciak” – stwierdził jeden z przyjaciół.

Przyjaciel, który pochodzi z Bliskiego Wschodu, powiedział, że nigdy nie słyszał, by Veltman mówił coś złego o Bliskim Wschodzie lub muzułmanach. „Nate był  bliskim przyjacielem i nigdy nie powiedział mi nic złego” – stwierdził  mężczyzna.

Inny twierdzi, że Veltman „nigdy nie powiedział niczego nienawistnego” o żadnej grupie.

„Jest chrześcijaninem. . . . Zawsze był dość spokojny w stosunku do innych ludzi”

Obaj mężczyźni poprosili o zachowanie anonimowości. Jeden z nich jest kolegą Veltmana z pracy ale nie wskazał   pracodawcy.

Grey Ridge Egg Farms w Strathroy potwierdziło później The Free Press, że Veltman pracował tam w niepełnym wymiarze godzin.
Zaledwie kilka tygodni temu Veltman wybrał się na ryby z przyjaciółmi i wydawał się im tak szczęśliwy jak zawsze, dodał kolega z pracy. Zdjęcie z tej wyprawy przedstawia uśmiechniętego Veltmana popisującego się zdobyczą.

W piątek Veltman poprosił go o dokończenie za niego pracy, ponieważ zmarł członek rodziny, być może jego babcia lub prababka.

„Wyglądał na załamanego w piątek. To ostatni raz, kiedy go widziałem.

Słyszał od innych pracowników, że Veltman pojawił się w niedzielę na dziennej zmianie   i wydawał się OK śmiertelny atak miał miejsce wieczorem tego samego dnia.

Słyszał również, że Veltman mógł po pracy grać w airsoft,  grę podobną do  paintball, która używa miękkich śrutów

Policja potwierdziła, że ​​kierowca miał na sobie kamizelkę kuloodporną w momencie aresztowania, ale rzecznik policji odmówił wyjaśnienia, czy miał na sobie również coś, co przedstawiało swastyki.

Veltman był głównie łagodnym introwertykiem, stwierdził współpracownik.

Obaj mieli dyskutować o wierze, ale Veltman nigdy nie narzucał swoich przekonań.  „Nie był ekstremalnym chrześcijaninem. Nigdy nie wydawał się nienawidzić ludzi, nigdy nie powiedział niczego nienawistnego. Wydaje się, że to zupełnie nie pasuje do jego charakteru”.

„On nie jest brutalnym facetem. Czasami jest trochę nerwowy, ale poza tym jest dobrym facetem. Dogaduje się ze wszystkimi w pracy” – twierdził inny.

Veltman dorastał w Strathroy i przeniósł się do London około sześć miesięcy temu, aby pójść do Fanshawe College, dodał mężczyzna.

Sąsiedzi powiedzieli The Free Press, że Veltman mieszkał sam  i opisała go jako introwertyka który grał w gry wideo i rzadko wchodził odzywał się do sąsiadów