Nowe informacje  dotyczące mężczyzny oskarżonego o umyślne wjechanie pickupem w muzułmańską rodzinę w London Ontario i   zabicie czterech,  mówią że był on leczony psychicznie. Policja tuż po aresztowaniu podała, że ​​był to atak motywowany nienawiścią. .

Dokumenty złożone w 2016 r. w postępowaniu rozwodowym rodziców Veltmana nie wspominają o rasizmie czy bigoterii, ale przedstawiają go jako kogoś, kto ma skłonność do gniewu i był leczony na chorobę psychiczną.

Zgodnie z zapisami rozwodowymi, jego rodzice zgodzili się zachęcić go do kontynuowania terapii i upewnienia się, że nie będzie niebezpieczny dla młodszego  rodzeństwa.

Veltman i jego siostra bliźniaczka są najstarszymi z sześciorga dzieci w rodzinie, obecnie w wieku od 10 do 20 lat.

Ojciec Veltmana, Mark Veltman, pracuje w Lambton College of Applied Arts and Technology w Sarni, Ontario. Jego matka Alicia Bissett pracowała jako trener personalny.

Według raportu z 2017 r. na temat kwestii opieki nad dzieckiem, przygotowanego przez londyńskiego psychologa, dr Richarda Zayeda w części zatytułowanej „zmagania Nathaniela”, „był on często  społecznie nieporadny, brakowało mu pewności siebie i był nieobecny i nie zgadzał sią z poglądami innych”.

Gdy małżeństwo jego rodziców się rozpadało, Veltman stał się „ wściekły”, zwłaszcza na swoją matkę.

„Nate  odmawia omawiania swojego zdrowia psychicznego” – napisał Zayed. .

 

za https://granthshala.com/