Domy w Barrie, Ontario. zostały poważnie uszkodzone w czwartek po tym, jak prawdopodobnie przeszło w regionie tornado

Mieszkańcy Barrie opublikowali zdjęcia i filmy przedstawiające zniszczenia spowodowane burzą. Wiele domów miało uszkodzone dachy, podwórka i ogrodzenia.

Tornado w Barrie spowodowało „katastrofalne” szkody, pozostawiając kilka osób rannych i powodując poważne straty materialne.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kilka godzin po tym, jak uderzyło tornado, mieszkańcy Barrie zamieścili w mediach społecznościowych zdjęcia i filmy przedstawiające zniszczenia spowodowane przez burzę. Wiele domów miało zniszczone dachy, podwórka i ogrodzenia.

Najbardziej ucierpiały dzielnice w pobliżu Mapleview Drive East i Prince William Way w południowo-wschodniej części miasta. Po burzy niektórzy mieszkańcy jeździli po okolicy, oceniając szkody, w tym przewrócone pojazdy.

„W rejonie Prince William Way i Mapleview w SE Barrie doszło do rozległych zniszczeń w wyniku przyziemienia tornada” – powiedział burmistrz Jeff Lehman w tweecie.

Wszystkie pociągi na linii Barrie dojeżdżały dostacji Bradford GO, gdy załogi skontrolowały tory na północ od Bradford.

„Są domy, które wypadły z fundamentów, oczywiście wiele dachów zostało zerwanych” – powiedział CBC News członek parlamentu Barrie-Innisfil, John Brassard.

Czuć było zapach gazu w pobliżu kilku domów, gdyż grille zostały wyrwane prosto z przewodów gazowych

Burza uderzyła również w Keswick w Ontario, ale czy to również było tornado, pozostaje do ustalenia.
Olivia Michalski była w drodze do domu, gdy tornado  minęło o kilka ulic” – powiedziała Michalski. „Na szczęście nie była w pobliżu miejsca, w którym przysiemiło tornado, moi rodzice byli wtedy w domu i nawet nie wiedzieli, co się dzieje”.

 

Environment Canada wstępnie oceniło tornado jako EF-2 o wietrze do 210 km/h

Tornado, które przeszło przez Barrie w stanie Ontario, pozostawiło w niektórych miejscach ścieżkę zniszczenia o długości około pięciu kilometrów i szerokości do 100 metrów, poinformowało  Environment Canada.

W sumie 11 osób zostało rannych. Tornado uszkodziło również około 150 domów, pozostawiając około 60 z nich w stanie nie nadającym się do wejścia.