Zdaniem lidera Partii Ludowej Kanady Maximea Bernier Trudeau właśnie przedłużył swój program płacący pracownikom za pozostanie w domu o kolejny miesiąc, aby kupić głosy.

Tymczasem tysiące restauracji i innych małych firm w całym kraju walczą o znalezienie pracowników i przetrwanie. Niewiele chce pracować za oferowane stawki, kiedy otrzymują pieniądze “na wakacje” przy ładnej pogodzie.

Rząd federalny ogłosił 30 lipca przedłużenie szeregu programów wsparcia gospodarczego , w tym zasiłek CRB i dotację do płacy w sytuacjach nadzwyczajnych (CEWS).

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W komunikacie prasowym Departamentu Finansów stwierdzono, że okres kwalifikacji do CRB i CEWS został przedłużony do 23 października. Podobnie przedłużone zostały programy (CERS), zasiłek z tytułu opieki po powrocie do zdrowia (CRCB) i zasiłek z tytułu choroby rekonwalescencji (CRSB).

Departament ogłosił również, że kwota wsparcia dostępnego dla pracodawców w ramach programów CEWS i CERS zostanie zwiększona na okres od 29 sierpnia do 25 września.

CRB ma na celu zapewnienie wsparcia dochodu osobom, które nie są objęte ubezpieczeniem pracowniczym (EI). Może wypłacać  od 300 do 500 dol. tygodniowo, w zależności od tego, kiedy złożyli wniosek.

Zwiększa się również do 54  w stosunku do poprzednich 50 liczba tygodni, przez które wnioskodawca może otrzymać CRB,