Żadne zarzuty nie zostaną postawione pewnemu mieszkańcowi Alberty, który zastrzelił intruza z kijem baseballowym, ogłosiło w piątek RCMP.

W poniedziałek tuż po godzinie 15:00 policja została wezwana do domu w Red Deer County  w związku z doniesieniem o trwającym włamaniu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Gdy Mounties jechali na miejsce zdarzenia, otrzymali informację, że jeden mężczyzna został ranny, a inny został postrzelony.

Przybyli funkcjonariusze znaleźli mieszkańca domu rannego oraz podejrzanego włamywacza z raną postrzałową. Został uznany za zmarłego na miejscu.

„Świadkowie poinformowali, że właściciel  wrócił do domu i zastał w nim śpiącego włamywacza. Następnie doszło do konfrontacji, podczas której  napastnik wielokrotnie uderzył właściciela domu kijem baseballowym” – podała policja w komunikacie.

„Podczas ataku właściciel domu był w stanie wyjąć broń palną którą następnie zastrzelił napastnika”.

Mężczyzna powiedział, że podczas długiego weekendu intruz wielokrotnie próbował włamać się, gdy on był  wraz z żoną poza domem, ale jego dzieci w wieku 13 i 17 lat  podczas dwóch prób włamania były w domu

Wezwana policja i nakazała mężczyźnie trzymać się z daleka od budynku

Cała rodzina następnie wyjechała, ale wróciła w poniedziałek po południu i zastała bramę otwartą.  Właściciel poszedł do domu zbadać sprawę i a  rodzinie kazał czekać w kamperze.

13-letnia córka nagrała zdarzenie na swoim telefonie komórkowym.