Komisja ds. bezpieczeństwa produktów nakazała wycofanie 2 milionów osuszaczy powietrza firmy New Widetech z USA. Urządzenia mogą się przegrzewać i może dojść nawet do samozapłonu. Grozi to pożarem i poparzeniem.

Nakaz wycofania dotyczy około 380 000 osuszaczy powietrza w Kanadzie i 25 000 w Meksyku.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

New Widetech odebrał 107 doniesień o wypadkach związanych z osuszaczami, które się przegrzewały i/lub zapaliły. Wywołało to szkody szacowane na 17 milionów dolarów amerykańskich. Nikt nie został ranny.

Wycofywane osuszacze były sprzedawane w USA w Lowe’s, Costco, Walmarcie, Menards od lutego 2009 do sierpnia 2017 roku za kwoty od 120 do 430 dol. Nakazy wycofania dotyczy urządzeń o pojemności 25-, 30-, 35-, 45-, 50-, 60-, 65-, 70- i 74-pinty pod markami AeonAir, Amana, ArcticAire (Danby), Classic (Danby/Home Hardware Stores), Commercial Cool, Danby, Danby Designer, Danby Premiere, De’Longhi, Edgestar, Friedrich, Generations (Danby), Haier, Honeywell (JMATEK/AirTek), Idylis, Ivation, perfect aire, SuperClima, Whirlpool oraz Whynter.

Marka i pojemność osuszacza są podane na naklejce z tyłu urządzenia. Osoby posiadające wycofywane osuszacze powinny skontaktować się z producentem (www.recallrtr.com/nwtdehumidifier lub http://www.newwidetech.com/en/). Zwracana kwota będzie zależna od wieku urządzenia.