Czwarta osoba usłyszała zarzuty o wyłudzanie zasiłków wypłacanych w związku z COVID-19. To 41-letni Manish Gambhir z Brampton, oskarżony o posiadanie cudzych dokumentów tożsamości i posiadanie przedmiotów pochodzących z przestępstwa. OPP podało, że Gambhir został wypuszczony za kaucją, a w sądzie ma się stawić 10 listopada.

Aresztowanie Gambhira ma związek ze śledztwem, które doprowadziło również do zatrzymania byłego urzędnika Sanjaya Madana, jego żony Shalini Madan i jeszcze jednego mężczyzny, Vidhana Singha. Rzecznik prasowy OPP powiedział, że Madanowie, Singh i Gambhir nie są ze sobą bezpośrednio powiązani.

Singh, 54 l., z Toronto, usłyszał zarzut oszustwa na kwotę powyżej 5000 dol., prania pieniędzy i posiadania przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Ma wyznaczoną rozprawę na 18 listopada.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Madan jest oskarżony o dwa oszustwa na kwotę powyżej 5000 dol. i nadużycie zaufania publicznego. Ponadto oboje małżonkowie usłyszeli zarzuty prania pieniędzy i posiadania dóbr pochodzących z przestępstwa.

Madanów i ich dwoje dorosłych dzieci podał do sądu rząd Ontario. Rząd twierdził, że podejrzani bezprawnie wystawiali i realizowali czeki w ramach programu wsparcia dla rodzin, który miał pomóc z pokryciu kosztów nauki zdalnej. Prowincja podejrzewa, że oskarżeni zdefraudowali 11 milionów dolarów. Do tego Sanjay Madan miał przyjąć miliony dolarów łapówek w domniemanym oszustwie na 30 milionów dolarów.

Madan, jego żona i dwóch dorosłych synów pracowało dla prowincji zajmując stanowiska związane z systemami informatycznymi. Madan uczestniczył w tworzeniu aplikacji powiązanej z zasiłkami covidowymi. W wydanym oświadczeniu on i jego żona obwiniają prowincję o brak odpowiednich zabezpieczeń systemu zasiłków.