W ramach międzynarodowej kampanii #RedWeek w dniach 17-24 listopada na całym świecie setki katedr, kościołów, pomników i budynków publicznych zostanie podświetlonych czerwonym światłem. Celem działania będzie pogłębienie świadomości na temat prześladowania chrześcijan i kwestii wolności religijnej.

Kampanię #RedWeek zainicjowało w 2015 roku międzynarodowe Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie (ACN International). Obecnie jej zasięg obejmuje wiele krajów na całym świecie.

“Jest ona klarownym przesłaniem solidarności z prześladowanymi chrześcijanami na całym świecie” oraz “formą oddania głosu partnerom naszych projektów – tym, którzy w tragiczny sposób zostali naznaczeni przez konsekwencje prześladowań” – powiedział prezydent wykonawczy PKWP Thomas Heine-Geldern w komunikacie przekazanym PAP.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

W tym roku organizatorzy kampanii #RedWeek chcą szczególnie zaakcentować kwestię dziewcząt i kobiet ze środowisk chrześcijańskich i innych mniejszości wyznaniowych, które cierpią z powodu uprowadzeń, przymusowych małżeństw, przymusowych konwersji i przemocy seksualnej.

Red Week (Czerwony Tydzień) odbędzie się w tym roku w dniach 17-24 listopada, rozpoczynając się w Austrii w katedrze św. Stefana w Wiedniu. Wśród budynków, które zostaną podświetlone będą m.in. katedra w Montrealu i Toronto w Kanadzie, bazylika na Montmartre w Paryżu oraz główne budynki na Słowacji.

Na całym świecie chrześcijanie w tych dniach zgromadzą się na modlitwie za prześladowanych, prosząc Boga o prawo do wolności religijnej. “Pójdą do kościołów w imieniu tych, którzy sami nie mogą tego uczynić” – czytamy w komunikacie.