To było szalone kilka lat dla rynków nieruchomości w Kanadzie, ale żadna część kraju nie widziała tylu transakcji co południowe Ontario, gdzie “uciekinierzy”  z metropolii nadal podnoszą ceny domów w coraz większym promieniu od  Toronto.

Można by pomyśleć, że wszyscy pracujący z domu, mieli już wystarczająco dużo czasu by zamienić swoje małe mieszkania w centrum i zamieszkać w przestronnych wiejskich rezydencjach – od początku pandemii minęło prawie dwa lata, tymczasem popyt na domy w niektórych małych miasteczkach Ontario wciąż rośnie. — I to nawet bardziej niż podczas pierwotnego exodusu .

Bancroft  miasto górnicze liczące zaledwie 3881 osób według spisu z 2016 r. , jest   miejscem, gdzie w minionych 12 miesięcach odnotowano największy wzrost wartości nieruchomości.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Zyski z zysków z zysków w Bancroft , są raportowane przez analityków, z kolejnym nowym rekordem cen domów ustanowionym w październiku 2021 r.

W mieście oddalonym o około dwie godziny i 45 minut na północny wschód od Toronto średnia cena sprzedawanych domów wynosi teraz 470 800 dol., co stanowi  wzrost o 48,3 procent w porównaniu do października  2020 roku.

Chociaż trudno powiedzieć, co przyniesie przyszłość, pośrednicy RE/MAX twierdzą, że rynek w Bancroft powinien nieco się schłodzić, ale to samo słyszeliśmy już wcześniej o Toronto, gdzie ceny wciąż rosną.