Platforma crowdfundingowa GoFundMe twierdzi, że uwolniła pierwszy 1 milion dolarów z 6,2 miliona dolarów zebranych na konwój kierowców ciężarówek i ich zwolenników, którzy teraz zmierzają do Parliament Hill, aby protestować przeciwko mandatom dotyczącym szczepień.

Strona pozyskiwania funduszy została uruchomiona na początku tego miesiąca przez Tamarę Lich, aby zebrać datki na pokrycie kosztów paliwa, jedzenia i zakwaterowania konwoju.

Na początku tego tygodnia GoFundMe poinformowało, że wstrzymuje fundusze do czasu otrzymania dalszych szczegółów na temat grupy i zarządzania finansami.

Rzecznik GoFundMe powiedział w czwartek, że organizator zapewnił plan dystrybucji, a wypłacone środki są wykorzystywane na pokrycie kosztów paliwa uczestników.

GoFundMe powiedział, że współpracuje z organizatorami, aby uwolnić resztę pieniędzy, gdy uczestnicy otrzymają zwrot kosztów.

Lich powiedział, że wszelkie pieniądze pozostałe po konwoju zostaną przekazane na rzecz organizacji weteranów. Rzecznik GoFundMe powiedział, że rozmawiają z Lich o tym, która organizacja charytatywna zostanie wybrana.