W czwartek rząd prowincji Ontario w Kanadzie uzyskał nakaz sądowy o zamrożeniu ponad 8 mln USD środków przekazanych na rzecz Freedom Convoy na platformie GiveSendGo.

Zgodnie z oświadczeniem biura premiera Douga Forda, Ontario Superior Court of Justice nakazał, aby wszystkie darowizny przekazane w ramach kampanii „ Freedom Convoy 2022 ” i „Adopt a trucker” na tej chrześcijańskiej platformie zbierania funduszy zostały zamrożone do odwołania.

W oświadczeniu stwierdzono, że prokurator generalny Ontario Doug Downey złożył wniosek o wydanie restraint order, w którym jako podstawę  podano 490,8 kodeksu karnego.

Ivana Yelich, rzecznik premiera, powiedziała, że ​​nakaz „wiąże wszystkie strony które mają w posiadaniu lub kontrolę tych darowizn”.

W oświadczeniu na Twitterze GiveSendGo  w  odpowiedzi na orzeczenie sądowe stwierdza: „Kanada ma absolutnie ZERO jurysdykcji nad tym, jak zarządzamy naszymi funduszami tutaj w GiveSendGo.”

Dodaje: „Wszystkie fundusze na KAŻDĄ kampanię w serwisie GiveSendGo przepływają bezpośrednio do odbiorców tych kampanii, w tym The Freedom Convoy”.

John Carpay, prezes grupy prawnej Justice Center for Constitutional Freedoms, która zapewnia pomoc prawną organizatorom Freedom Convoy, powiedział The Epoch Times, że ich prawnicy zajmują się tą kwestią.

za Epoch Times