Liczba  budów rozpoczętych w Kanadzie spadła nieznacznie w marcu w porównaniu z poprzednim miesiącem, choć utrzymuje się na historycznie wysokim poziomie.

W marcu zaczęto budowę 246.243 jednostek mieszkalnych, co oznacza 2% spadek w porównaniu z 250 246 jednostkami w poprzednim miesiącu, podała we wtorek Canada Mortgage and Housing Corp.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Miara trendu – sześciomiesięczna średnia miesięczna wyrównana sezonowo,  – również nieznacznie spadła, do 252.497 jednostek w marcu z 253.296 jednostek w poprzednim miesiącu.

W marcowym raporcie CMHC podaje, że liczba rozpoczynanych budów  jednostek wielorodzinnych w miastach, takich jak kondominia i domy szeregowe, spadła o 5% do 154 876 jednostek, podczas gdy liczba rozpoczynanych jednorodzinnych domów miejskich wzrosła o 8% do 65 832 jednostek.

Władze kanadyjskie wskazały brak podaży mieszkań jako kluczowy czynnik napędzający ceny w ciągu ostatniego roku. Dane Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju wskazują, że Kanada ma mniej domów na mieszkańca w porównaniu z większością krajów rozwiniętych i grupą G-7.