Jak dowiedziało się CTV News, rząd federalny zaoferował zakup odcinka Wellington Street od miasta Ottawa w celu wyłączenia go z ruchu.

Gdy miasto przygotowuje się do ponownego otwarcia ulicy przed Parliament Hill, minister nadzorujący okręg parlamentarny napisał do burmistrza Ottawy Marka Sutcliffe’a, prosząc o porozumienie w sprawie zamknięcia ulicy, podczas gdy oba rządy negocjują   transfer.

„Celem tej umowy byłoby zapewnienie bezpieczeństwa poprzez utrzymanie obecnego zamknięcia dróg, przy jednoczesnym zapewnieniu miastu i rządowi federalnemu czasu na zawarcie  porozumienia i rozpoczęcie działań planistycznych”.

Odcinek Wellington Street pozostaje zamknięty od czasu, gdy w styczniu 2022 r. w mieście pojawił się protest „Konwój wolności”. Rada miasta Ottawa głosowała na początku tego roku za ponownym otwarciem go dla ruchu samochodowego. Urzędnicy zapowiedzieli w tym tygodniu, że otwarcie planowane jest na koniec kwietnia lub początek maja.

Pomimo propozycji rządu federalnego, Sutcliffe twierdzi, że miasto nadal jest przygotowuje ponowne otwarcie ulicy.

„Jesteśmy otwarci na dyskusję z rządem federalnym na temat przyszłości Wellington Street ” – powiedział w piątek CTV News. „Ale w tymczasem podjęliśmy decyzję o ponownym otwarciu w nadchodzących tygodniach”.

za  CTV News Ottawa