Odważny i wzruszający portret czwórki dzieciaków, które szukają wolności i przyjaźni poprzez art of drag – czytamy na stronach CBC.ca

Oto opis programu:

Jako forma sztuki, drag zawsze polegał na przełamywaniu barier, odkrywaniu nowych terytoriów i odwadze robienia nieoczekiwanych rzeczy. A teraz na scenie pojawia się nowy typ królowej: jest zaciekła, żyje w czasach bezprecedensowego dostępu do kultury queer i jest młodsza niż kiedykolwiek wcześniej. Jest dzieckiem drag i daleko jej do epoki królowych, które brały udział w zamieszkach w Stonewall prawie 50 lat temu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Stephan, Nemis, Bracken i Jason są bardzo różnymi dzieciakami mieszkającymi w bardzo różnych częściach świata, ale łączy ich głęboka miłość do drag.

Fiery Stephan (aka Laddy Gaga), lat 9, mieszka ze swoją brytyjską rodziną emigrantów na południu Hiszpanii.

Shy Jason (alias Suzan Bee Anthony), lat 11, mieszka w amerykańskim Pasie Biblijnym, gdzie wybrana przez niego rodzina utworzyła wokół niego ochronny krąg, który pozwolił rozkwitnąć jego bezczelnemu alter ego.

Precocious Bracken, lat 11, mieszka w Vancouver, gdzie walczy o akceptację jako „hiper królowa” (kobieta wykonująca drag drag) i o możliwość nawiązania kontaktu   świecie pokazów drag queen 19plus

Dziecięca gwiazda Nemis (znana również jako Queen Lactatia), 9 lat, mieszka w Montrealu i z pomocą swojego „mama” uwielbia przekraczać granice, od sprzedawania towarów w lokalnym sklepie z fetyszami po ocenianie balu modowego w barze w centrum miasta.

Czworo dzieci z Drag Kids nigdy się nie spotkało, ale po raz pierwszy spotykają się na Montreal Pride, aby wykonać numer grupowy do utworu „Born This Way” Lady Gagi i rywalizować w balu mody dla wszystkich grup wiekowych.