Ostatni program Carlsona był w piątek, podała sieć – nie pozwolono mu na pożegnanie publiczności. Fox zapowiedział, że o godzinie 20:00, począwszy od poniedziałku wieczorem wyemituje nowy program o nazwie „Fox News Tonight”  jako tymczasowy program prowadzony przez zmieniających się  gospodarzy.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Carlson  w czasie największej oglądalności, miał średnio ponad 3 miliony widzów każdej nocy, najwięcej ze wszystkich gospodarzy telewizji kablowej.

Odejście Carlsona z sieci nastąpiło niecały tydzień po tym, jak zgodziła się ona zapłacić 787,5 miliona dolarów w ramach ugody w celu rozstrzygnięcia pozwu o zniesławienie wniesionego przez Dominion Voting Systems w związku z  zarzutami byłego prezydenta Donalda Trumpa dotyczącymi oszustw wyborczych i oprogramowania firmy.

Zeznania złożone przez prawników Dominion ujawniły prywatne wiadomości od czołowych hostów w sieci, w tym Carlsona.

W jednej szeroko nagłośnionej wymianie SMS-ów z innymi gospodarzami, Seanem Hannity i Laurą Ingraham, Carlson miał stwierdzić, że nienawidzi Trumpa „namiętnie” i nazwał twierdzenia byłego prezydenta o oszustwach wyborczych „szalonymi”.

Program Carlsona wystartował w 2016 roku i regularnie gościł kontrowersyjne osoby poruszając tematy dotyczące kwestii rasowych, imigracji i innych gorących spraw politycznych dnia.

Jego godzinny program opinii, który obejmował monolog otwierający i wywiady z gośćmi, często służył jako poligon doświadczalny dla republikańskich kandydatów na stanowiska i konserwatywnych aktywistów, którzy chcieli poszerzyć swój zasięg o wyborców i darczyńców.

Na początku tego miesiąca Trump udzielił obszernego wywiadu  Carlsonowi,  atakując Demokratów i media

Wiadomość o odejściu Carlsona pojawiła się podczas popołudniowego programu sieci „Przewaga liczebna”, a gospodarz Harris Faulkner powtórzył publiczne oświadczenie placówki, mówiąc, że było to wzajemne porozumienie i dziękując Carlsonowi za jego pracę w Fox.

Podczas swojego ostatniego występu w sieci w piątek Carlson sugerował, że spodziewa się powrotu na antenę w poniedziałek. „To tyle z naszej strony na ten tydzień” — powiedział Carlson, rozłączając się. „Wrócimy w poniedziałek.”

Carlson przemawiał w piątek na imprezie dla konserwatywnej Heritage Foundation, w której wcześniej był redaktorem i weryfikatorem faktów w nieistniejącym już kwartalniku przeglądowym organizacji. Prezes Heritage, Kevin Roberts, powiedział po przemówieniu Carlsona: „Jeśli sprawy w Fox News pójdą źle, zawsze znajdziesz tu pracę”.

– Już mnie ratowaliście – odparł Carlson.

Była gospodarz Fox, Megyn Kelly, odpowiedziała na wiadomości w swoim podcaście: „To okropny ruch ze strony Foxa i to świetna rzecz dla Tuckera Carlsona”.

„Nie wiem, co skłoniło Fox News do podjęcia takiej decyzji. I to była wyraźnie decyzja Fox News, ponieważ nie pozwalają mu się pożegnać” – powiedział Kelly. „Takie jest moje przypuszczenie. ”.

Po ogłoszeniu, że Carlson opuści sieć, akcje Fox Corporation spadły o około 4 procent.

Inne szczegóły dotyczące odejścia Carlsona nie zostały upublicznione.