Coroczna podniosła uroczystość ustanowienia Konstytucji 3 maja, w Polonii w Brantford odbyła się w dniu 30 kwietnia 2023 roku. Akademię poprzedziła Msza Święta z udziałem posłów sztandarowych miejscowych organizacji.

        Ksiądz Piotr Goliński celebrował Mszę świętą i wygłosił tematyczną homilią przy ołtarzu, a później na sali Polonia Centrum.Akademię przygotowywały nauczycielki;  S. K Krukowska, była na akademii MC, a największe uznanie należy się nauczycielkom Iwonie Pontuniero i Bożenie Holik.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

        Dzieci zaprezentowały piękną polszczyzną, wiersze i pieśni  patriotyczne. To duży sukces polskiej szkoły im. Mikołaja Kopernika, która zawsze bierze udział w tradycyjnych uroczystościach narodowych.

        Referat historyczny przedstawiła Iwona Pontuniero.

        Prezes Polonia Centrum Zbigniew Zaprucki podziękował wszystkim za przybycie, a także organizatorom, szczególnie polskiej szkole.  Zapewnił, że to święto w Polonia Centrum będzie tradycyjnie obchodzone. Wszyscy zgromadzeni na akademii zostali zaproszeni przez Prezesa Polonia Centrum na poczęstunek.akademia zakończyła się we wspólnej polskiej atmosferze godnej organizacji, zaproszonych gości.

fotokronika:

Z. Brzóska SPK, ZPwK, PTWP

J. Król ZPwK, PTWP