Drugi doroczny Marsz po Zdrowie im. Hazel McCallion okazał się wielkim sukcesem. Uczestniczyło w nim 2100 osób. Niedzielny marsz rozpoczął się w Port Credit Memorial Park, a jego trasa wiodła szlakiem Waterfront.

Caroline Riseboro z Trillium Health Partners Foundation podkreśla, że według prognoz zapotrzebowanie na usługi szpitalne w Mississaudze w ciągu najbliższych 20 lat wzrośnie najbardziej w porównaniu z innymi regionami kraju. Pieniądze zbierane w czasie marszu zasilą fundusz Trillium Health Partners na rzecz budowy nowego szpitala – Peter Gilgan Mississauga Hospital. Budowa ma się zacząć w 2025 roku, a po ukończeniu ma to być największy szpital w Kanadzie.

Idea marszu pochodzi od byłej burmistrz Mississaugi, zmarłej w tym roku w wieku 101 lat Hazel McCallion, znanej jako „Hurricane Hazel”. McCallion piastowała urząd burmistrza przez 36 lat.

Riseboro wspomina, że Hazel chciała, by zorganizować wydarzenie, które przyciągnie całą lokalną społeczność. Byłej burmistrz bardzo zależało na szpitalu, dodaje.

W 2022 roku w marszu uczestniczyło około 2000 osób. Zebrano wówczas 500 000 dol. W tym roku z pierwszych szacunków wynika, że padnie rekord 700 000 dol.