York Regional Police poszukuje podejrzanego, który prawdopodobnie stoi za trzema oddzielnymi podpaleniami samochodów  w Richmond Hill.

Śledczy powiedzieli, że pierwszy zgłoszony incydent miał miejsce około 1:15 rano 10 czerwca, kiedy pierwsi ratownicy zostali wezwani do domu na Estoril Street, w rejonie Berwick Crescent i 16th Avenue.

Policja powiedziała, że ​​trzy osoby spały w domu, kiedy jedna usłyszała odgłosy z zewnątrz i zobaczyła jej pojazd na podjeździe całkowicie pochłonięty przez płomienie . Załogi straży pożarnej zareagowały i ugasiły pożar, nie zgłoszono żadnych obrażeń.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Na filmie widać podejrzanego mężczyznę, który oblał pojazd łatwopalną cieczą i podpalił.

Dwa tygodnie później, 28 czerwca, około godziny 12:30, policja została wezwana do domu na Berwick Crescent, kilka ulic od Estoril Street, w celu kolejnego zgłoszenia o płonącym pojeździe. Śledczy powiedzieli, że mieszkańcy zauważyli, że ich samochód pali się na podjeździe i mogli opuścić dom tylnymi drzwiami.

Nikt nie został ranny, a pojedynczego podejrzanego mężczyznę widziano w pobliżu pojazdu w czasie incydentu. Nie było nagrania z monitoringu tego podpalenia.

Podejrzany mógł zranić się podczas trzeciego podpalenia
Około 2:30 rano w czwartek policja została wezwana do domu na Berwick Crescent w związku z kolejnym pożarem samochodu. Policja powiedziała, że ​​sąsiad zadzwonił, by zgłosić samochód całkowicie pochłonięty przez płomienie.

Śledczy udostępnili nagranie z trzeciego incydentu, na którym widać jak samotny podejrzany mężczyzna wylewa płyn na pojazd przed podpaleniem.

Policja uważa, że ​​podejrzany został ranny podczas tego incydent.

Podejrzany jest opisany jako mężczyzna średniej budowy ciała, wysoki w kurtce z kapturem. Śledczy zauważyli, że może mieć poparzenia twarzy lub rąk.