Rozprzestrzenianie się nowego wariantu może spowodować ekstremalną presję na NHS (służbę zdrowia) i spowodować bardziej szkodliwe długoterminowe problemy zdrowotne, twierdzi niezależny ekspert Sage.

Eksperci ostrzegają, że jest „pewne”, że Wielka Brytania jest w kolejnej fali Covid-19 – i zasugerowali, że ludzie powinni ponownie nosić maski na twarz.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Przyjęcia do szpitali z powodu koronawirusa wzrosły w ostatnich tygodniach,jednocześnie skuteczność szczepionek słabnie, pojawił się nowy wariant , a ministrowie zdecydowali, że szczepionki przypominające Covid nie będą oferowane tej zimy prawie 12 milionom Brytyjczyków.

Nowy wariant Covida , Eris, pojawił się tego lata, gdy liczba przyjęć do szpitali wzrosła, a szacunkowa liczba osób z Covidem w Wielkiej Brytanii wzrosła o prawie 200 000 w zeszłym miesiącu. Potomek Omicron , Eris lub EG.5.1 stanowi obecnie od 10 do 16,74 procent przypadków i jest drugim najbardziej rozpowszechnionym szczepem w Wielkiej Brytanii, według brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia (UKHSA).