W rozmowie z LifeSiteNews Maxime Bernier apeluje abyśmy nie „przestrzegali” jakichkolwiek nakazów dotyczących pandemii covid 19, które mogą zostać wydane, jednocześnie zarzucając Partii Konserwatywnej brak zasad w tej kwestii.

Lider Kanadyjskiej Partii Ludowej (PPC) Maxime Bernier, który sam trafił do więzienia za zwalczanie nakazów związanych z COVID, ostrzegł Kanadyjczyków, aby „nie przestrzegali” jakichkolwiek przyszłych nakazów, jeśli zostaną one ponownie wprowadzone w życie przez urzędników rządowych.

“Nie stosujecie się do nich. Nie możemy przez to przechodzić jeszcze raz. Wciąż dochodzimy do siebie po ostatnim razie. Tym razem nie możemy im oddać ani centymetra” – napisał w ubiegły czwartek Bernier na X, dawniej Twitterze.

W niedawnej rozmowie z LifeSiteNews Bernier stwierdził, że Kanadyjczycy powinni odrzucić nakazy ponownego lockdownu.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

„Pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie jest całkowicie uzasadnionym sposobem przeciwstawienia się tyranii rządu” – powiedział Bernier zapytany, czy Kanadyjczycy powinni odmówić przyjęcia nowych nakazów związanych z Covid-19, jeśli zostaną one uchwalone.

Zauważył, że „nikt” nie może teraz powiedzieć, że istnieje „całkowita niepewność co do śmiertelności wirusa i wpływu nakazów”. Dodał, że „nakazy wydane przez ostatnie trzy lata miały katastrofalny wpływ na naszą gospodarkę, nasze zdrowie psychiczne i fizyczne, nasze społeczeństwo, nasze finanse publiczne, edukację naszych dzieci i nie tylko”.

Bernier zauważył, że PPC zawsze będzie sprzeciwiać się nakazom związanym z Covid-19 „tak jak robiliśmy to przez ostatnie trzy i pół roku” .

Bernier brał udział w wielu wiecach przeciwko kwarantannie w całej Kanadzie w latach 2021 i 2022, kiedy w większości prowincji obowiązywały surowe zasady zdrowotne związane z pandemią. Był jednym z nielicznych polityków, którzy od początku tak zwanej pandemii wypowiadali się przeciwko nakazom stosowania maseczek i szczepionek przeciwko Covid-19, i zdecydował się nie poddań szczepieniom. Został aresztowany w 2021 r. w Manitobie za przemówienie na wiecu wolnościowym podczas tournée przed wyborami federalnymi w 2021 r.

„Ufam, że więcej osób otworzyło obecnie oczy i tym razem nie podporządkuje się ślepo” – dodał.

W zeszłym tygodniu LifeSiteNews doniosło, że Health Canada rozważa zatwierdzenie poprawionych szczepionek przeciwko Covid-19, które mają zostać wprowadzone jeszcze w tym roku. Wypuszczenie nowszych wersji szczepionek następuje w związku z obawami urzędników ds. zdrowia dotyczącymi nowych wariantów wirusa SARS-CoV-2 zarówno w Kanadzie, jak i w Stanach  Zjednoczonych .

W biuletynie PPC z 30 sierpnia zatytułowanym „Nie stosuj się” Bernier nie wyklucza, że rząd przygotowuje kolejną rundę drakońskich przepisów „Nie chcę siać strachu, ale jawi się wyraźna możliwość, że w nadchodzących miesiącach możemy powrócić do orwellowskich restrykcji” – napisał Bernier.

Dodał, że Kanadyjczycy „nie mogą już przez to przechodzić. Wciąż dochodzimy do siebie po ostatnim razie.”

Bernier ostrzega też, że ​​Partia Konserwatywna „nigdy nie zajmie żadnego pryncypialnego stanowiska” w sprawie nakazów związanych z Covid-19
W rozmowie z LifeSiteNews Bernier ostro skrytykował Partię Konserwatywną Kanady, która nie zajęła zdecydowanego stanowiska wobec nakazów związanych z Covid-19 na lata 2020–2022.

„Konserwatyści przeprowadzą sondaże i grupy fokusowe i zdecydują, jaki rodzaj zawiłego stanowiska z większym prawdopodobieństwem zapewni im większe poparcie wśród niektórych grup wyborców, kosztując ich jednocześnie najmniej wsparcia wśród innych” – powiedział LifeSiteNews.

Pierre Poilievre został przywódcą Partii Konserwatywnej pod koniec 2022 r. po zwycięstwie w wyścigu o przywództwo w związku z wyrzuceniem ze stanowiska ówczesnego przywódcy Erin O’Toole. Wielu postrzegało obalenie O’Toole’a jako bezpośredni skutek antynakazowego ruchu Freedom Convoy, który Poilievre wspierał, al O’Toole nie.

Chociaż Poilievre rzeczywiście krytykował rząd federalny premiera Justina Trudeau w związku z mandatami dotyczącymi Covid-19 podczas protestu w Konwoju Wolności i po nim, przeważnie milczał w tej kwestii.

„Uważam, że obawa przed Covid-19, podobnie jak panika klimatyczna, to dla socjalistów i globalistycznych polityków najlepszy sposób na wykorzystanie kryzysu i uzasadnienie środków, których inaczej nie mogliby zastosować” – powiedział Bernier dla LifeSiteNews.

„Mogą zwiększać wydatki, tworzyć nowe programy społeczne, wprowadzać środki cenzury rzekomo gwarantujące nam bezpieczeństwo, rozdawać ogromne dotacje swoim przyjaciołom i preferowanym firmom, prześladować dysydentów”.

Bernier powiedział, że takie nakazy są wydawane „pod pretekstem uratowania nas przed jakąś straszliwą katastrofą”.

  za lifesite news