Miasto Toronto zażądało zaprzestania działalności istniejącego od lat toru gokartowego w Etobicoke i opuszczenia Centennial Park do 30 listopada, pomimo ogromnego wsparcia ze strony miejscowej społeczności.

Ratusz nie ustąpił w sprawie planowanej eksmisji Centennial Park Mini Indy.

Prezydent Centennial Mini Indy, Don Duggan, powiedział True North, że   „Pozbywając się Mini Indy, w zasadzie pokazują środkowy palec wszystkim osobom, które brały udział w [Mini Indy] oraz całemu personelowi, który straci pracę, szczególnie w czasach, w których Toronto wystawia rękę do rządu federalnego po pieniądze” – powiedział. „Dlaczego miałbyś rezygnować z czegoś, co przynosi ci pieniądze?”

W ramach planu generalnego Centennial Park w Toronto, wydanego w 2021 r., miasto odmówiło przedłużenia umowy najmu   Mini Indy. Duggan powiedział, że władze miejskie nakazały zamknięcie firmy praktycznie bez konsultacji.

Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje także złomowanie jedynych pozostałych w Toronto klatek do odbijania piłki oraz boisk do siatkówki w parku i zastąpienie ich czterema nowymi diamentami baseballowymi.

Centennial Mini Indy, działa od 37 lat i słynie z najdłuższego toru gokartowego w Ontario.

Wiadomość o rychłym zamknięciu Centennial Mini Indy zaniepokoiła wielu ze 150 000 osób które co roku, korzystały  z toru, co skłoniło Duggana do złożenia w lipcu petycji

Od tego czasu  udało  się zebrać ponad 29 000 podpisów nawołujących miasto do zmiany decyzji

Ratusz jednak nie reaguje. „Zasadniczo decyzja została podjęta w okresie Covid-19 w 2021 r.” – powiedział Duggan. „Z kim tak naprawdę się konsultowano? Nikt ze mną nie rozmawiał. Absolutnie nikt.”

W lipcowym wywiadzie dla CBC Etobicoke Center Coun. Stephen Holyday powiedział, że on i jego rodzina „bardzo dobrze się bawili” na Mini Indy i grając w klatkach, ale upierał się, że nowy  plan zagospodarowania przestrzennego dla Centennial Park jest konieczny.

„To zabawa. To świetna zabawa. Jednak częścią wizji Centennial Park jest zmiana tego obszaru, utworzenie większej liczby boisk do piłki nożnej i centrum baseballu”.

W Centennial Park znajduje się już siedem stadionów baseballowych, które nie są w pełni wykorzystywane, nawet w miesiącach letnich.

 

za True North