Minister obrony Yoav Gallant przedstawiił plany i cele wojenne Izraela w Strefie Gazy w przemówieniu na posiedzeniu Komisji Spraw Zagranicznych i Obrony Knesetu w Tel Awiwie.

Cele te obejmują wyeliminowanie grupy terrorystycznej Hamas poprzez zniszczenie jej potencjału militarnego i rządowego oraz całkowite usunięcie wszelkiej odpowiedzialności Izraela za Gazę poprzez utworzenie nowego „reżimu bezpieczeństwa” w Strefie.

Gallant powiedział członkom komisji, że wojna będzie miała trzy główne fazy.

„Jesteśmy w pierwszej fazie, w której odbywa się kampania wojskowa z [nalotami], a później z kampanią lądową, których celem jest zniszczenie  i uszkodzenie infrastruktury w celu pokonania i zniszczenia Hamasu” – mówi Gallant.

Mówi, że druga faza będzie kontynuowana, ale z mniejszą intensywnością, w miarę jak żołnierze będą pracować nad „eliminacją ognisk oporu”.

„Trzecim krokiem będzie utworzenie nowego reżimu bezpieczeństwa w Strefie Gazy, zdjęcie odpowiedzialności Izraela za codzienne życie w Strefie Gazy oraz stworzenie nowej rzeczywistości bezpieczeństwa dla obywateli Izraela i mieszkańców [obszaru wokół Gazy]” – zapowiedział.

Za Times of Israel