Kanadyjscy urzędnicy przyznali, że liczebność armii  jest niebezpiecznie niska.

1 listopada minister obrony Bill Blair ujawnił, że z kanadyjskich sił zbrojnych odchodzi więcej żołnierzy, niż można zastąpić. Według Blacklock’s Reporter tendencja ta rozpoczęła się po wprowadzeniu obowiązku szczepień przeciwko Covid dla wszystkich członków wojska . „Kanadyjskie siły zbrojne stoją przed prawdziwym wyzwaniem” – powiedziała Blair podczas okresu pytań do Senatu. „W ciągu ostatnich trzech lat zaobserwowaliśmy większe ubytki w siłach zbrojnych, więcej osób opuszczających siły zbrojne, niż Kanadyjskie Siły Zbrojne były w stanie zrekrutować”.

„Myślę, że największym wyzwaniem, przed jakim stoję jako nowy minister obrony, może być największe wyzwanie, przed jakim staję – zrobić wszystko, co w mojej mocy, aby wesprzeć Siły Zbrojne w ich wysiłkach na rzecz rekrutacji potrzebnych nam talentów i, co równie ważne, zatrzymać doskonałych ludzi, których już posiadają” – dodał. on dodał. „Poprosiłem ich, aby bardzo uważnie przyjrzeli się niektórym przeszkodom w rekrutacji i temu, jak długo to trwało”.

W grudniu ubiegłego roku wojsko uruchomiło nowy program rekrutacyjny, który miał przyjmować do wojska imigrantów, a w zamian przyspieszyć ich rozpatrywanie ich wniosków o obywatelstwo; Blair przyznał jednak, że program nie zaowocował wystarczającą liczbą rekrutów.

„Nie zaobserwowaliśmy jeszcze proporcjonalnego wzrostu liczby osób” – stwierdził Blair. „Zainteresowanie wyraziło prawie 12 000 osób. Musimy przyspieszyć te procesy”

Blair ujawnił, że jego największą troską nie jest rekrutacja, ale utrzymanie żołnierzy, którzy obecnie masowo opuszczają armię.

„Moje obawy dotyczą nie tylko rekrutacji, ponieważ musimy pozyskiwać do pracy najlepsze talenty, ale martwię się również o ich utrzymanie, ponieważ w kanadyjskich siłach zbrojnych mamy wyjątkowych mężczyzn i kobiety” – wyjaśnił. „Chcę mieć pewność, że zapewnimy im odpowiednie wsparcie”.

Członek kanadyjskich sił zbrojnych, który rozmawiał z LifeSiteNews pod warunkiem zachowania anonimowości, ujawnił, że nie ma „jednej  przyczyny” zmniejszania się liczebności armii. Dodał, że nakazy dotyczące szczepionek przeciwko Covid były prawdopodobnie punktem zwrotnym, który postawił żołnierzy na krawędzi.

Wyjaśnił, że wojsko straciło setki żołnierzy w związku z nakazami dotyczącymi szczepionek przeciwko Covid-19. Ponadto, że pomimo pracy na pierwszej linii frontu w domach opieki, żołnierze nie odnotowali żadnych zgonów z powodu Covid-19.

Uznał, że chociaż weterani  „oddali wojsku 20 lat swojego życia”, „służyli w walce” i mają „skrzynię z medalami”, kanadyjska armia z dnia na dzień potraktowała ich jak śmieci ponieważ odmówili szczepionki.

Innym powodem odchodzenia wielu osób z wojska są „radykalne programy, które są forsowane na lewo, prawo. „I nie chodzi wyłącznie o ideologię gender, ale także pomoc medyczną w umieraniu” – dodał. „Coś się zasadniczo zmienia. A większości ludzi to nie odpowiada.”

Nowe ideologie zniechęcają chętnych, ponieważ głównym źródłem rekrutacji do wojska są  farmy z Saskatchewan, ludzie którzy chcą służyć Kanadzie, a nie radykalnym lewicowym  ideologią. „To nie jest Kanada, której broniliśmy. To obca ideologia, z którą ludzie nie nie chcą mieć wiele wspólnego” – kontynuował. „To nie są kanadyjskie wartości wolności i demokracji. Są to wartości kulturowe niosące wykluczenie, cenzurę, autorytaryzm, które są obce naszej kulturze”.

za lifesite news