W piątek policja z Toronto dokonała aresztowania, gdy duży tłum propalestyńskich demonstrantów zebrał się przed hotelem w centrum miasta, gdzie premier Justin Trudeau pojawił się na obiedzie Partii Liberalnej.

Organizatorzy protestu obiecali wcześniej zakłócić imprezę w hotelu King Edward, podkreślając w oświadczeniu, że Liberalna Partia Kanady nie może kontynuować “biznesu jak zwykle” w obliczu wojny Izraela-z Hamasem.

Policja opisała piątkowy wiec jako “dużą demonstrację”. Jedna osoba została aresztowana za naruszenie przepisów – poinformowała policja.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

Kiedy protestujący zebrali się przed hotelem, wielu z nich machało palestyńskimi flagami, Trudeau był w pobliskim irlandzkim pubie, pijąc z czegoś co wyglądało na kufel Guinnessa przed niedzielnym Dniem Świętego Patryka.

Następnie premier wszedł do hotelu bocznym wejściem  i wygłosił krótkie przemówienie do zwolenników partii.

W wywiadzie udzielonym przed wydarzeniem Dalia Awwad z Ruchu Młodzieży Palestyńskiej powiedziała, że organizatorzy protestów spodziewali się dużej frekwencji, ponieważ był to pierwszy piątek muzułmańskiego świętego  Ramadan.

Tematem spotkania z Trudeau, gdzie trzeba było zapłacić ponad 1700 CAD “za talerz” była kwestia “przystępności cenowej” i inflacji.