Ukraińscy mężczyźni żenią się z niepełnosprawnymi kobietami korzystając z kontrowersyjnej luki prawnej by uniknąć walki na froncie.

Przez ostatnie dwa lata NGL Media badała różne metody stosowane aby uniknąć poboru, w tym zapisanie się na uniwersytety, fałszywe rozwody i opiekę nad dziećmi i wiele innych.

Teraz zwrócono uwagę na aranżowane małżeństwa z kobietami, które są niepełnosprawne, aby mężczyźni mogli otrzymać odroczenie.

Organizowanie takich małżeństw kosztuje od 1500 do 5000 dol.

Wiele grup internetowych   zawierało ogłoszenia, które szukały niepełnosprawnych kobiet.

 

Jewhen Filipec, prawnik z Ukrainy, powiedział gazecie: “Z mojego doświadczenia wynika, że na 100 przypadków żołnierzy, którzy ubiegają się o zwolnienie ze służby z powodów rodzinnych, 95 przypadków korzysta z tego, że ich żona, rodzice lub rodzice ich żony są niepełnosprawni”.

“Aby uzyskać zwolnienie, wystarczy mieć takie małżeństwo” – dodał prawnik.

“Prawie niemożliwe jest udowodnienie, że małżeństwo jest fałszywe; Jest to możliwe tylko w drodze orzeczenia sądu. A jeden z małżonków ma prawo zwrócić się do sądu o uznanie takiego małżeństwa za fałszywe. Czy w takich okolicznościach złoży wniosek? Nie wydaje mi się. Ukraińcy są bardzo zaradni” – podsumował.