Jak donosi na swej stronie FB o. Janusz Błażejak w poniedziałek rano, wyruszyła tradycyjna 37 już Polonijna Pielgrzymka Piesza do Sanktuarium Męczenników Kanadyjskich w Midland:

Pielgrzymkę rozpoczęła Msza św. o. godz. 9.00 przy kościele św. Patryka w Brampton. Mszy św. przewodniczył i kazanie wygłosił o. Janusz Błażejak OMI, Przewodniczący Konferencji Księży Polonijnych na Wschodnią Kanadę i proboszcz Parafii św. Maksymiliana Kolbe w Mississauga.

Mszę św. koncelebrowali: o. Wojciech Stangel OMI z Brampton – odpowiedzialny za duchowy aspekt pieszej pielgrzymki z ramienia Konferencji Polskich Księży; idący w tegorocznej pielgrzymce o. Wojciech Kurzydło OMI – proboszcz Parafii św. Kazimierza, o. Paweł Pilarczyk OMI z Parafii św. Maksymiliana Kolbe, ks. Adam Słomiński SChr z Parafii Matki Bożej Królowej Polski z Scarborough, ks. Sławomir Szwagrzyk z Whitehorse – Yukon, ks. Adam Wróblewicz, proboszcz Parafii św. Józefa w Brantford. Byli również obecni o. Józef Wcisło OMI, rektor WSD w Obrze, ks. prof. Norbert Pikuła z Częstochowy, o. Piotr Nowak OMI oraz kleryk Jonasz Lalik OMI. W pielgrzymce idą też s. Karolina Szymkowiak, Misjonarka Chrystusa Króla oraz s. Lidia Stępień, służebniczka.

W tym roku wyruszyło na pielgrzymi szlak ponad 400 pielgrzymów. Jak zwykle, niektórzy na całą pielgrzymkę a inni na kilka dni. Są całe rodziny i pojedyncze osoby. Tacy, którzy pielgrzymują od lat i tacy, którzy czynią to pierwszy raz. Pielgrzymi mają profesjonalną opiekę panów z obsługi technicznej, którzy troszczą się o bezpieczeństwo i logistykę pielgrzymów. Warto zauważyć, że jest bardzo dużo rodzin z dziećmi i młodzieży.