Pacjent z podejrzeniem koronawirusa w nowosądeckim szpitalu. To pracownik lotniska

Ma wysoką gorączkę i skarży się na duszności – do szpitala w Nowym Sączu trafił pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Mężczyznę na SOR przywiozła karetka pogotowia. To pracownik lotniska – informuje portal gazetakrakowska.pl.

Pacjent jest obecnie poddawany badaniom, a przyjęcia na szpitalny oddział ratunkowy zostały wstrzymane – konieczna jest bowiem dezynfekcja pomieszczeń.

PONIŻEJ KONTYNUACJA TEKSTU

O przywiezieniu do szpitala mężczyzny z podejrzeniem koronawirusa poinformowała rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu Agnieszka Zelek, cytowana przez Gazetę Krakowską. Dodała, że podopieczny placówki skarżył się na duszności i ma wysoką gorączkę.

Mężczyzna został odizolowany od innych pacjentów, a personel został wyposażony w specjalne ubrania ochronne.

– Choć mężczyzna nie ma kontaktu z innymi pacjentami, przeszedł korytarzem oddziału ratunkowego. Dlatego też wstrzymaliśmy na razie przyjęcia na SOR – wyjaśnia Agnieszka Zelek.

Lokalne media informują, że także załogi karetek nie mogą wejść do środka.

„Trwa diagnostyka pacjenta. Po rozmowie z Panią Dyrektor szpitala informuję, iż pacjenci w stanach nagłych powinni być kierowani do ościennych szpitali (Gorlice, Limanowa)” – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Nowego Sądza Ludomir Handzel.

 

za tvpinfo